U21 kluci - Litva byla těžkým soustem!

22.7.2014

Hradec Kralove - ČR - Litva 4:1 (0:1)

Včerejší výhra dodala klukům trošku jistoty a hlavně tři body do tabulky. Nebyl tedy jediný důvod, proč nenavázat na úspěšné pondělí, proto úterý vypadalo podobně. Rozbor zápasu s Ázerbájdžánem byl na místě, každý se poučil z chyb, které se vyskytly v tomto zápase. Celý tým si nepřipouštěl, že bychom ztratili body s týmem z Litvy, kteří v prvním zápase prohráli se Slovenskem 2:1.

Zápas se bohužel nevyvíjel podle našich představ a tým v prvním poločase dělal mnoho jednoduchých chyb, neproměnil několik trestných rohů. Čeští junioři měli sice více ze hry, ale byli to Litevci, kdo šli do vedení z ojedinělého protiútoku. Tým s nejnižším věkovým průměrem na turnaji šel do šatny s jednobrankovým vedením. Poločasová přestávka ale vše změnila a ve druhé půli vyběhl na hřiště úplně jiný tým, který si od hvizdu šel za svým. Jako první se poprvé v juniorské reprezentaci trefil slávistický Marek Svatoň a hned po něm František Rozhon. Český tým byl rázem na koni a díky dvěma gólům hráčů z Bohemians, Lukáše Plochého a Jana Železného, bylo skóre rázem 4:1. Tento výsledek zůstal do konce zápasu nezměněn a naši si tedy odnesli další tři cenné body do tabulky.

Zítra je zápas s Gibraltarem, který se na turnaji prezentuje velice dobrým výkonem a určitě půjde o těžký zápas, proto bude potřeba podpora fanoušků. Musím se opakovat, ale ti jsou prostě fantastičtí. Za to všem moc děkujeme a doufáme, že nás podpoříte i v ostatních střetnutích!

Dnes si můžete přečíst rozhovor s hradeckým odchovancem, Tomášem Hynčíkem, střelcem dvou gólů z úvodního utkání.

Tomáši, první poločas neprobíhal podle Vašich představ. Co se s týmem stalo?

V prvním poločase jsme hodně podcenili soupeře a neproměnili řadu šancí, trestných rohů. A jak se říká „Nedáš, dostaneš.“ Litevci dali z brejku gól do šatny, což nás lehce skolilo.

Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Čím ta změna?

Dokázali jsme se vyhecovat před poločasem, dali do toho srdíčko a zápas otočili.