U21 kluci mají před sebou další výzvu

27.3.2017

V letošním roce čeká chlapskou U21 velmi náročný rok. Již v lednu odehráli kluci nešťastné mistrovství Evropy v hale v Lisabonu (divize A) a v létě je čeká náročné Mistrovství Evropy v Petrohradě (divize B). Juniorka je složena ze dvou ročníkových skupin hráčů. První skupinou jsou hráči, s nimiž pracujeme u národních mužstev od roku 2012 (v přípravě na ME U16 Záhřeb) a druhou skupinou jsou hráči s nimiž pracujeme od roku 2014 (příprava na ME U16 Vídeň). Za několik let je za našimi kluky vidět obrovský kus práce. Rozhodně je příhodné hovořit o těchto dvou generacích jako o velké naději pro náš hokej. Pakliže hovoříme o dobré a poctivé práci, pak tak činíme s plným vědomím pokroku a práce, kterou naši kluci učinili s porovnáním se zahraniční konkurencí. V roce 2012 na ME U21 v Miláně a 2013 na MEH U21 ve Vídni, nešlo absolutně hovořit o jakékoli srovnatelnosti s výkonností většiny států v divizi B (hala divize A). Do letošní juniorky však vkládáme s plnou odpovědností naděje pro opětovné dobré zítřky naší mužské reprezentace.

Co tedy zdobí mužstvo juniorů? Především velká pracovitost a výborný kolektiv. Dlouhé roky trváme a opíráme se o charakterové hráče. Co však u kluků někdy postrádáme, je lepší technika hole (úderová či hra 1 x 1). To byla také příčina neúspěchu v Lisabonu v letošním roce. Ano, lze říci, že mužstvo mělo smůlu, když nepostoupilo na skóre (o 1 gól) do horní kříže a v dolní skupině na skóre sestoupilo. To je sport. Právě individuální technika našim hráčům chyběla, abychom si vytvořili více šancí či rohů. Na druhou stranu je třeba říci, že mužstvo bylo více než vyrovnaným soupeřem všem mužstvům letošního roku z MEH včetně Polska, Ruska, ale také jsme hráli přípravný zápas s Rakouskem.

Do přípravy na ME U21 v Petrohradě 2017 jsme vybrali do širší nominace 26 kluků. Všichni tito hráči prošli reprezentačními výběry. Bohužel v tomto roce proběhne také ME mužů a značný počet kluků je také ve výběru seniorů. Tato skutečnost a dále finanční či časové možnosti se tak významně podepisují do přípravy našich kluků na ME.

Program přípravy:
24.-26. únor 2017 Nymburk – kondiční, atletika
3.-5. březen 2017 Nymburk – kondiční, atletika
30.-4. července 2017 Závěrečný herní kemp
9.7.2017 – neděle, celodenní trénink, Praha
14.-23.7.2017 – ME U21, divize B, Petrohrad

Realizační tým tvoří:
trenéři Babický, Ludvík
kondiční trenér Marek Brada
video František Stránský
fyzio Michaela Baťová

 

Jaké jsou naše cíle na nadcházejícím juniorském ME? V prvé řadě jedeme se do Ruska
udržet v „B“ divizi. Další cílem (dlouhodobým) je příprava mladých hráčů pro seniory.
Soupeři v základní skupině budou Turci, Francouzi a Ukrajinci. Všem nám jde o úspěch
našich barev, proto bychom byli rádi, aby kluci udělali nám všem.

 

Miroslav Ludvík a Tomáš Babický

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > U21 kluci mají před sebou další výzvu
Loading...

Reprezentace U21 muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace U21 muži

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...