U21 kluci - Po výhře nad Gibraltarem chybí poslední krok!

24.7.2014

Hradec Kralove - ČR - Gibraltar 4:3 (3:0)

Když něco funguje, není důvod cokoli měnit, ne? Proto byl také dnešní den velice podobný dnům předchozím. Klasická pozdější snídaně, porada, týmová procházka po krásách Hradce Králové, další porada a zápas. Další soupeř v naší cestě za postupem do B divize byl tým z Gibraltaru. Výhra by znamenala výrazný krok za naším cílem, prohra by znamenala zbytečnou ztrátu bodů.

Nicméně kluci vstoupili do zápasu naplno a v 16. minutě se z trestného rohu trefil kapitán národního mužstva Lukáš Nocar. Už o dvě minuty později přidal svou branku Jiří Lomský, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před soupeřovou brankou a míček dorazil za záda gibraltarského gólmana. Když pak 7 minut před koncem 1. poločasu zvýšil vedení Jan Železný, vypadal zápas na jednoznačnou výhru českého výběru. 3:0 pro kluky!

Do druhé půle ovšem český tým evidentně nevstoupil v dobrém rozpoložení. Jejich hra budila celkově ospalý dojem a možná to bylo způsobeno i krátkou přestávkou mezi oběma poločasy. Hned po 5 minutách náš národní tým poprvé inkasoval, když se útočník Julian Lopez šikovně probyl přes dva naše hráče do kruhu, a tvrdou střelou snížil naše vedení na 3:1. Kluci i dál postupně ztráceli převahu a hned za další 4 minuty tu byl trest v podobě druhého gólu po pohledné kombinaci, kterou Gibi předvedli při jejich trestném rohu. Jenže v 57. minutě přišla chvíle Adama Uhlíře. Tento teprve sedmnáctiletý útočník z Litic u Plzně, startující v reprezentaci do 21 let vůbec poprvé, naplno ukázal svůj hokejový potenciál, když na kruhu soupeře vybojoval skákavý balón, dostal se hned přes tři protihráče najednou a krásnou střelou k tyči nedal gibraltarskému brankáři žádnou šanci. Tato akce, za kterou by se nemusel stydět ani Möritz Fürste, vrátila českému týmu dvoubrankové vedení 4:2. V samotném závěru se Gibi prosadili ještě jednou, ale kluci si výhru 4:3 už utéct nenechali a díky třem vydřeným bodům vedou v turnaji před Turky, se kterými se střetnou v pátek 25.7.

To by bylo vše k dnešnímu dni. Zítra máme volný den, který se určitě hodí. Nabereme síly na důležitý páteční zápas s Tureckem, ve kterém půjde o vše. Doufám, že zůstanete s námi, ať už na oficiální facebookové stránce ME, nebo přímo v hledišti krásné arény ve Farářství. Všem fanouškům děkujeme za podporu a jako bonus si můžete přečíst další z rozhovorů s našimi juniory. Tentokrát si rozebereme dnešní den s Lukášem Plochým.

Lukáši, co si myslíš, že bylo zlomem v utkání, když po deseti minutách druhého poločasu byl stav zápasu změněn na 3:2 a vy jste měli vyloučené dva hráče?

Já bych ani neřekl, že tam byl nějaký zlom. Jen nám přišlo, že když jsme v prvním poločase dali tři góly, ani jeden nedostali a měli víc ze hry, tak že druhý poločas se ponese v podobném duchu a zápas dohrajeme v poklidu do konce. Ale po deseti minutách se druhého poločasu se ukázalo, že nás čeká ještě tvrdá práce, abychom si zasloužili tři body, což se nakonec podařilo.

Co si myslíš, že byste po dnešním zápase měli zlepšit?

Určitě musíme zlepšit kvalitu přihrávek. Nesmíme si nechat vnutit hru soupeře a hrát pořád to co umíme.

A poslední otázka, Lukáši, který z vašich soupeřů byl nejobtížnější a proč?

Já bych řekl, že nejtěžší pro nás zatím byl zápas s Litvou, protože hráli v 10 hráčích ve vlastní čtvrtině a my jsme nemohli dlouho přijít na to jak se tam dostat, ale jak jsme vyrovnali, tak jsme se uklidnili a začali jsme hrát to, co jsme měli.