U21 kluci: První překážka k cestě vzhůru zdolána!

22.7.2014

Hradec Králové - Report z prvního dne ME!

Po dvou dnech volna, během kterých měli naši junioři tři tréninky, kdy se nacvičilo vše potřebné, konečně přišel den D, den prvního zápasu. Díky pozdějšímu času utkání se mohli kluci vyspat o něco déle a mít tak dostatek sil na těžké střetnutí s národním týmem Ázerbájdžánu.

Den pobíhal v poklidu, všichni z týmu ale věděli, že se hraje o vše. Jakékoli zaváhání na turnaji by nás stálo postup do vysněné divize B, protože systémem zápasů, kdy každý hraje s každým a postupuje pouze jeden tým, je důležité neztrácet body.

Jak vypadal samotný zápas? Junioři šli od začátku za svým cílem a už v sedmé minutě se prosadil Lukáš Plochý střelou z vrcholu kruhu. Gól celý tým nabudil a ještě do konce poločasu se prosadil Jan Železný. Po poločasové přestávce ale tempo hry nepolevilo a další gól přidal Tomáš Hynčík. Ázerbájdžán po krásné individuální akci přece jen snížil skóre na 3:1. Tenhle výsledek se ale nezamlouval hradeckému Hynčíkovi, který se v kruhu dostal k balonku, přehodil dorážkou brankáře a znovu tak skóroval. Ázerbájdžánci se poté rvali o každý metr na hřišti a chtěli výsledek zápasu zkorigovat, ale možná se rvali až příliš. Kromě jedné vstřelené branky měli na kontě i čtyři žluté karty a jednu červenou.

Zítra juniory čeká střetnutí s týmem Litvy, který dnes prohrál s výběrem Slovenska 2:1. Zápas se hraje zase v 18:00 a budeme rádi za Vaši podporu, která byla dnes skvělá! Za ni fanouškům děkujeme!

Mimo souhrnu zápasu Vám každý den přineseme rozhovor s některým z hráčů o celém hracím dnu. Dnes si můžete přečíst rozhovor s Lukášem Nocarem, kapitánem našeho výběru.

Lukáši, dnešní zápas s Ázerbájdžánem patřil k těm těžším na turnaji, jak bys ho ale zhodnotil z pozice kapitána?

Hra nebyla špatná, tým se snažil a bojoval, opravdu jsme nechali na hřišti vše. Ze začátku byla hra velice vyrovnaná, ale vstřelený gól do sítě Ázerbájdžánu nás uklidnil a hra podle toho tak vypadala. Po druhém gólu se protihráč sesypal a nevěděl co hrát, jejich hra byla zmatečná a do šatny jsme šli s dvoubrankovým vedením. Druhý poločas se nesl v podobné režii jako první, bohužel nám se nám jeden soupeřův brejk nepodařilo ubránit, ale minutu na to jsme se prosadili znovu a výsledek 4:1 jsme udrželi.

Zítra tým čeká zápas s Litvou, papírově jeden z nejslabších soupeřů. Můžeme tedy očekávat výhru?

Uděláme pro to vše, co bude v našich silách. Důležité bude soupeře nepodcenit a podat minimálně stejný výkon jako dnes.

Předej prosím štafetu na svého spoluhráče, kterého vyzpovídáme zítra.

Zítra se dočtete rozhovor se střelcem našich dvou gólů, Tomášem Hynčíkem.