U21 kluci - Výhra nad Slovenskem znamená postup!

27.7.2014

Hradec Králové - ČR - Slovensko 5:0 - postup!

Krásné sobotní ráno a junioři vstávají do závěrečného dne Mistrovství Evropy. Na pořadu dne je zápas se Slovenskem, které vede hradecký Marek Machút. S naším sousedem jsme sehráli přípravný zápas, jenž dopadl lépe pro nás, a vyhráli jsme 2:1. Jenže to byl jen přípravný zápas, byla to zatěžkávací zkouška, v tomhle zápase půjde o vše. Kdo vyhraje, může slavit postup do divize B a celkové druhé místo, remíza je lepší pro nás, jelikož máme víc bodů.

Ze začátku měli naši více ze hry, kontrolovali jí a dostali se i do některých šancí, které byly bohužel neproměněny. Slovenský tým zahrozil v pár případech, ale spolehlivě chytající Zelenka pomohl držet bezbrankový stav. Ve 26. minutě se poštěstilo Jiřímu Lomskému, který zachytil přihrávku soupeře a překonal slovenského brankáře – 1:0. Od té doby se vše dařilo a ještě do konce poločasu se prosadil střelou backhendem Lukáš Plochý – 2:0. Poločasová přestávka nic nezměnila, tým chtěl přidat další branky a zasloužit si postup. Jako první zaúřadoval Michal Bárta, jenž se uvolnil v kruhu a do sítě dopravil přihrávku od Tomáše Hynčíka – 3:0. Pak ale přišly chvíle kapitána reprezentace, Lukáše Nocara. Jeho druhý gól na turnaji a v pořadí čtvrtý do sítě Slovenska bych zařadil mezi nejlepší trefy turnaje. Z vrcholu střeleckého kruhu napřáhl a nechytatelnou střelou, která měla světové parametry, se trefil do rohu branky – 4:0. Český kapitán ale neváhal a přidal ještě jednu krásnou branku, když se trefil z rohu tečí – 5:0. Tímto výsledkem i zápas skončil a junioři vybojovali postup do divize B. Ač to tak podle výsledku nevypadá, slovenský tým byl v několika aspektech hry zdatným soupeřem naších juniorů a třetí místo mu jistě zaslouženě patří.

Tímto jsme splnili náš cíl, postoupit do divize B. Určitě by bylo lepší postoupit z prvního místa, ale ne vždy jde vše podle plánů. Tým po celý turnaj podával kvalitní výkony, na hřišti nechával všechny síly a bylo vidět, že kluci opravdu chtějí. Za to vše klukům děkuji!

Chtěl bych za celý tým poděkovat všem fanouškům, kteří neváhali a přijeli do Hradce podpořit naše kluky. Podpora po celý týden byla famózní a doufáme, že jsme se Vám trošku odvděčili tou stříbrnou medailí.

Za celý realizační tým

Tomáš Vohnický

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U21 muži > U21 kluci - Výhra nad Slovenskem znamená postup!