Úchvatný souboj o titul

22.6.2011

Třetí finálový zápas v úterním podvečeru (21.6.) na domácím hřišti v Liticích sliboval drama hodné velkého dramatika. Po prvním zápase v Praze (5.6.), kdy hosté z plzeňských Litic jasně deklasovali domácí HC Hostivař 8:1, vypadalo vše zcela jasně. Jenže další zápas v neděli (19.6.) vyvedla tentokráte domácí celek Litic z omylu.

Hostivař se vzchopila, ukázala, že není v sérii žádným B týmem a po remíze v utkání 3:3 dokázala vyhrát penaltový rozstřel. Stav utkání 1:1 znamenal rozhodující utkání na půdě Litic, kteří se v základní části umístili výš než-li jejich pražský sok.

Plzeň Litice – HC Hostivař Praha 5:4 ( 2:1 )

Góly domácích: Reinhard Nicklas 3, Koryťák Jakub, Tomáš Mádr

Již účast 130 diváků na zápase dorostenecké kategorie byl sám o sobě vyjímečný. A jejich počet jakoby odpovídal tomu, co se odehrávalo na hřišti. Začátek zápasu jasně v duchu Litic, za stavu 2:0 se čekalo na třetí, zdánlivě ukončující gól. Jenže minutu před pauzou Hostivař snižuje na 1:2. V druhém poločase opět Litice utíkají soupeři o dva góly. Hostivař však nic nevzdává a netrvá dlouho a na ukazateli skóre svítí stav 3:3. Litice utíkají na 4:3, Hostivař čtyři minuty před koncem srovnává opět na 4:4. Všichni očekávají opět penalty a ty si z domácích hráčů přeje asi málokdo. Tuto variantu však nechává v poli teorie domácí Reinhard Nicklas. Svým třetím gólem posílá domácí tým Litic pro medaile se zlatým leskem a nadšená kulisa diváků si užila oslavu olympijského sportu v té nejhezčí podobě.

Sestava Litic: Polata, Rollinger, Koryťák, Kalvas, Kondrát, Krejčí, Horák, Benda, Mádr, Nocar, Vrkoč, Kordík, Heger, Hofrichter, Nicklas.

Souboj o třetí místo – starší žáci

3.zápas Plzeň Litice – HC 1970 Bolevec 12:1 (3:0)

střelci: Radvanovský 4x, Sochor 3x, Jirka 3x, Dvořák 2x

Sestava: Peš, Suchý, Uhlíř, Horák, Radvanovský R., Dvořák, Kasl, Jirka, Radvanovský A., Šilhánek, Kovář, Bezděk, Rollinger, Kadlčík, Sochor O., Klečka

Mladší žáci Litic mistry ČR

Po napínavých finálových bojích vyhráli mladší žáci plzeňských Litic a plzeňské 11. ZŠ mistrovství ČR své kategorie rozdílem jediného gólu.