10.4.2011

Hokejoví labužníci opět přišli na své. Jaro rozhodně na zajímavou podívanou není skoupé, diváci okamžitě zareagovali svou účastí. Jak v Rakovníku, tak v Praze Na zeleném pruhu se právem nešetřilo potleskem a to je jistě pro tento líbivý sport toužící po zaplněných tribunách jen dobře.

M u ž i

HC Rakovník – TJ Litice 4:2(2:1)

Utkání dvou do té doby našich momentálně nejlepších týmů demonstrovalo výmluvně, proč rakovnický tým je stále obávanější střelecky - hosté sice v závěru zápasu převzali iniciativu, pro ně nepříznivý stav přes veškerou snahu zvrátit nebyli s to.

Jak padaly branky?

12. Procházka 1:0 po zdařilé útočné akci

20. Procházka přelstil obránce a po prohození s jistotou zvýšil – 2:0

28. hosté se osmělili – Dolejš snížil na 2:1

43. Jahoda tečoval míč nechytatelnou střelou pod břevno 3:1

55. Dolejš opět vykřesal jiskru naděje. Pronikl do volného prostoru- 3:2

61. Jahoda unikl hradbou obránců, přesně přihrál – Procházka určil konečný výsledek – 4:2

Rozhodčí Vladimír Kavan – Štěpán Podmol

Trenér vítězů Pavel Hraba komentoval výhru takto:

Kdo by si myslel, že soupeř byl pasívní, mohutně by se mýlil. Naopak!

Spíše by se mohlo tvrdit, že hráči Litic byli aktívnější, donutili nás dost často se uchýlit do defenzívy, tlačili nás nepěkně, naštěstí jim nevycházelo patřičné zakončení. Střelecky připomenul své roky slávy jediný Dolejš. Nepřeháním, když tvrdím, že litičtí celkově vzato byli aktivnější než my.

Trenér Litic Michal Soukup nešetřil kritikou:

V rozhodujících okamžicích jsme ve vzájemných soubojích byli nedůrazní, ztráceli jsme zbytečně míče, soupeř po dvaceti minutách vedl o dva góly. Dvakrát jsme sice snížili na rozdíl jednoho gólu, to však pro kompaktně hrajícího soupeře nic neznamenalo. Rakovník zkrátka ve všem, co je v hokeji důležité, byl lepší. Navíc měl ve svém středu ústřední postavu, nenápadně, ale o to účelněji hrajícího Petra Procházku – jeho hattrick v podobném utkání má samozřejmě cenu zlata. A tak ze 2:3 takřka rázem bylo 2:4…

Slavia Praha – HC Bolevec 11:0(5:0)

Kdo čekal, že hráči Bolevce po loňské prohře se pokusí revanšovat, byl pořádně zklamán. Eden se proměnil ve střelnici, která v nejvyšší soutěži je naprosto nevítaná. S chutí si do bolevecké branky zastříleli Kyndl – trefil se pětkrát. David Vacek - úspěšný třikrát, Ondra Vacek, Vohnický a Capouch se spokojili vždy jednou vydařenou trefou.

Slavia Hradec Králové – President 0:2(0:0)

Až do 53.minuty utkání průměrné úrovně bez vzruchu. Po penaltě nařízené za bezbrankového stavu rozhodčím Tóthem zhruba 20 minut před koncem, avšak odvolané na popud rozhodčího Hupceje stojícího na své polovině hřiště se ledacos změnilo…Nakonec vyhráli klidnější

Trenér Slavie Vlado Poludvorný:

Vyrovnaný zápas, oba týmy mohly prohrát. Jsem spokojen. Jisté zajímavosti tu bezesporu byly. Slavia zahrávala devět trestných rohů, proměnila dva, Pragovka ze tři nevyužila ani jeden.

Soupeř si vytvořil víc gólových šancí, nevyužil ani jednu. Ve druhém poločase bylo znát, že moc chtěl aspoň vyrovnat, dochází v tomto případě zpravidla ke křečovitosti…Bylo to nesporně od první do poslední minuty zajímavé utkání, ta stovka diváků si určitě přišla na své.

Trenér Pragy Miloš Kavan:

Líbilo se mi celé utkání, mělo výbornou úroveň, naše děvčata si vytvořila víc šancí, gól se nám však nepodařilo s výjimkou toho jednoho dát. Hrálo se – jak se říká – nahoru /dolů, diváci si každopádně přišli na své, určitě stála tato podívaná zato. Mrzuté samozřejmě je, že jsme utrpěli první porážku – slávistky tedy ještě neprohrály.

Slavia Hradec Králové – HC Mnichovice 3:1(3:1)

Při střelecké chuti byla Zuzana Smitková, které se povedl hattrick –právem měla ze všech tří povedených gólů radost.

HC Rakovník – Bohemians 1:2(0:2)

Šlo o dva zcela různé poločasy, tvrdí hráčka Bohemians K.Borská.První

patřil nám, Reichlová ve 3. a Nyklová v 25.min. se postaraly o dvoubrankové vedení. Převaha soupeře vyvrcholila 6 minut před koncem

gólem, další naštěstí už do naší sítě nepadl.

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga muži > V Rakovníku (další) exhibice Procházky