Vichřice jménem Bíža

24.1.2016

Vichřice jménem Bíža

Minsk 24. 1. 2016 - O talentu této hokejistky není pochyb. Od dětství se věnuje pozemnímu hokeji v klubu SK Slavia Praha. Zkusila si hrát i v zahraničí.

Technicky zdatná Adéla Bížová, se stala nejlepší střelkyní Mistrovství Evropy v Minsku. Cenu přebírala spolu s holandskou hráčkou, s kterou nastříleli stejný počet branek. Během turnaje Česká reprezentace dala celkem 11 gólů, z něhož 8 je připsáno právě Adéle. 5 branek dala ze hry, 2 z trestného roku a 1 z penalty: „Na penaltu jsem šla klasicky, kdo mě zná, se smrtí v očích, s rukami jako kámen, ale i přes to jsem to dala. A jsem ráda!“ Moment před brankou, která rozhodla o udržení se naší reprezentace v divizi A, si Adéla nejdříve šla pro radu ke spoluhráčkách: „Při posledním gólu z rohu, jsem se nejdříve úplně vyklepaná podívala na Adélu Mejzlíkovou, s tím, že jestli ho mám dát po zemi? Adéla mi řekla, jo dej nebo ne, já nevím … poté jsem se podívala na Jindřišku Reichlovou se stejnou otázkou a Jindra na to, jak si věříš. No a vyšlo to, i když nebyl po zemi.“

A jak hodnotí celý turnaj Adéla?

„Cestu turnajem bych hodnotila rozhodně jinak, než jak dle výsledků, může vypadat. Do turnaje jsme vstoupili sebevědomě a dobře. S Holandskem jsme zahráli skvělé utkání, i když tomu konečný stav nenapovídá. Měli jsme hodně, jako nikdo zde, střeleckých šancí. Jsem si jistá, že jsme schopné se rovnat i s týmy na vysoké úrovni. S Polkami nám to opravdu nevyšlo, byl to bohužel náš nejhorší zápas. Přišla Ukrajina, která měla celý turnaj skvěle rozehraný. Naši trenéři připravili dobrou taktiku a díky tomu jsme eliminovali všechny jejich nebezpečné balonky.
Poslední zápas byl o vůli. Vstup zápasu se nám nevyvedl, ale moc jsme chtěli vyhrát. Naštěstí jsme se zavčasu postavili opět na nohy a začali bojovat. Bojovali jsme do poslední minuty/sekundy.
Všem fanouškům děkujeme za podporu, a že nám drželi palce před každým zápasem!“

Loading...

Mistrovství Evropy, Minsk 2016

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Mistrovství Evropy, Minsk 2016

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...