Videoanalýza - dnes již naprostá nutnost kvalitní přípravy!

11.9.2011

Videoanalýza - dnes již naprostá nutnost kvalitní přípravy!

Videoanalýza  - nahlédněte s námi pod pokličku moderní techniky, kterou využívají naše týmy k analýze a zlepšení hry. Připojte se i vy a zlepšete výsledky svého týmu!!!

Pozemní hokej, hra která prodělala za poslední roky dramatické změny ke svému zrychlení. Spolu s hrou se ale vylepšovalo vse okolo co s ni souvisi. Jedna z věci, která spolu se samotnou hrou zažila velký pokrok, je VIDEO.

Dnes již není výjímečné, když přední týmy používají vybavení, za které by se nemuselo stydět leckteré profesionální video studio. Od profesionálních kamer po sofistikovaný software, který dokáže ušetřit spoustu času při  samotné analýze. Dny kdy trenéři trávili hodiny u videa mačkající čudlíky na ovladači jsou nenávratně pryč.

Dnešní software spolu s kamerou dokáže udělat spoustu práce za trenéra , kterému stačí pouze shlédnout požadované sekvence zápasu, a to hned po skončení zápasu. Někteří mohou namítat že během ligové sezóny nepotřebují mít zápasovou ananlýzu hotovou hned po skončení zápasu, ale na turnajích, kde jdou zápasy rychle za sebou dokáží tyto aplikace být velkým pomocníkem, hala je v tomto ohledu ještě náročnější. Samozřejmostí jsou databáze soupeřů a jejich neustálé rozšiřování – velice užitečné při trestných rozích jiných standardních situacích, kde je možné prohlížet varianty soupeře během zápasů například celé sezóny. Video + software je nezbytným pomocníkem i tam kde chceme mít analýzu jednotlivých hráčů během hry – základní kámen zlepšení jednotlivce.

I český hokej již objevil možnosti dnešních aplikací. U národního týmu se používají různé verze programu NAC (využíván mnoha národnímy týmy po celém světě)nebo Longomatch – volně dostupná aplikace, Kinovea – další volně dostupný program. Svazová prezentace na školení trenérů zase nabízela možnosti softwaru Dartfish.  I některé české kluby se snaží používat sportovní software.


Pokud máte zájem o bližší informace a praktické ukázky jak by se dalo video využít nebo zlepšit, jsem k dispozici na následujícich kontaktech

Email:             

Mobil: 606 66 11 89

 

 

Připravil Petr Troníček | Czech team

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
pozemnihokej.cz > Trenéři > Školení > Videoanalýza - dnes již naprostá nutnost kvalitní přípravy!
Loading...

Školení

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 
Loading...

Školení

Stránkování

12 3 4 5 >
 
 

Trenérský web

Nacházíte se v části stránek Českého pozemního hokeje, které jsou učeny trenérům pozemního hokeje. Pokud máme možnost jakkoli využívat moderních informačních technologií k propagaci a dalšímu vzdělávání samostudiem, případně výměnu zkušeností, je třeba toho využít. Obsah stránek je zaměřen na:

1) informace o seminářích a školeních, včetně možnosti se online přihlásit a zaregistrovat,
články s populárně naučným obsahem,

2) trenérskou znalostní databázi, která obsahuje tréninková cvičení, video ukázky, nebo metodické rady a pokyny k trénování všeobecně,

3) adresář trenérů.


Doufáme, že trenérský web bude cenným nástrojem nejen pro plánování tréninkového procesu všech kategorií, ale zároveň velkou inspiraci a motor pro vlastní práci na poli trenérském