Vienna Indoor Classic: HOLKIS team první, mužská reprezentace třetí.

10.11.2013

Vítězný týmVítězný tým
Vítězný tým
Chrpa v akciChrpa v akci
Chrpa v akci
Movember zlý muž VudmaskaMovember zlý muž Vudmaska
Movember zlý muž Vudmaska
Porada trenérského dua na laviciPorada trenérského dua na lavici
Porada trenérského dua na lavici
Momentka z utkání se SVKMomentka z utkání se SVK
Momentka z utkání se SVK
Ano, i Hockey 5 je málo místaAno, i Hockey 5 je málo místa
Ano, i Hockey 5 je málo místa
Momentka z utkání se SVKMomentka z utkání se SVK
Momentka z utkání se SVK

Vídeň - Prvním testem před letošními halovými evropskými šampionáty byl turnaj ve Vídni. Ženská reprezentace ve Vídni zvítězila, muži v silněji obsazeném turnaji obsadili třetí místo.

Brzká listopadová prověrka nebyla pro mnohé jen prvním testem letošní halové hokejky, ale zejména nového systému Hockey 5. Tudíž systému, který před touto sezonou zavedla FIH, a snížila tak počet hráčů na hřišti o jednoho - na pět. Logicky by divák uvažoval, že se bude hrát 4+1, nicméně na hřišti tomu tak prakticky nebylo. Tým, který měl míček na hokejkách téměř vždy odvolal brankaře a hrál tak přesilovku v poli 5 na 4. Po ztrátě míče se to samé opakovalo na druhé straně a takzvanou přesilovku hráčů /bez brankaře/ hrál tým druhý. Obraz hry tak byl vesměs defenzivnější než v minulých letech, vždy jeden tým bránil s čtyřmi hráči a brankařem hluboko na své polovině. Uvidíme, jaké budou z tohoto prvního oficiálního turnaje výstupy EHF a FIH a zda tato varianta pravidel zůstane beze změn po celou sezonu. Ale to se nechme překvapit, s čím chytré hlavičky ze světových federací přijdou... 

A teď již k samotným výsledkům...

HOLKIS tým přijel prakticky ve stejném složení jako na minulé úspěšné ME v Lipsku. V brance však šanci dostala Andrea Vančurová. Češky v prvním utkání porazily jasně Slovenky, nicméně na našich hráčkách byla znát počáteční změna po přechodu do haly. Druhá dvě utkání, hraná v sobotu s domácími celky již byla vyrovnanější a snesla přísnější kritiku. Semifinále, hrané v sobotním večeru proti AHTC Wien, ukázalo vyrovnaný boj a výhru českého národního týmu o dvě branky. Finále, do kterého trenérský tým Novák - Faust přineslo novou taktiku, bylo poté už jednoznačnou záležitostí. Post SV si odnesl debakl 0:7 a to zejména díky nátlakové hře našich hráček po celém hřišti - ve 4 proti 5 hráčkám v poli Rakušanek. Velmi náročný pressing fungoval, je však otázkou, jak daný systém obstojí s technicky a rychlostně vyspělejšími soupeři, které na HOLKIS tým v Praze na lednovém Mistrovství Evropy čekají... Celkově shrnuto - kvalitní výkon, který byl podložen náročnou prací a stupňoval se od zápasu k zápasu.

Muži měli před sebou daleko těžší úkol. Ať se to týkalo silněji obsazeného turnaje /repr. Rakouska, Chorvatska, Elektrostal Moscow,.../, nebo měnícího se kádru po stříbrném úspěchu na ME v Lipsku. Z opor chyběl Procházka, Peřinka, Hanus a Dašek - tudíž znalci si přeberou, že se jednalo o prakticky celou defenzívu českého národního týmu. Zkušené harcovníky nahradilo dravé mládí /Plochý, Capouch, Bárta/, nicméně tým si ještě bude potřeboval "sednout"... V brance dostali šanci Neusser /i když u Filipa se díky jeho věku, zkušenostem a kvalitě zřejmě nedá mluvit o šanci/ a Chrpa a oba nezklamali - ba co víc, podali skvělé výkony. V pátek se národní tým střetl se Slováky a po vyrovnaném průběhu se našim povedlo zápas otočit a zvítězit. V dalších dvou duelech ve skupině si Češi poradili jak s Post SV, tak i se švýcarskou Basilejí a postoupili do semifinále z prvního místa. Tam je čekala silná reprezentace Rakouska se všemi svými oporami, které během turnaje stačily dorazit i z německé Bundesligy. Ve vyrovnaném utkání naši borci tahali za kratší konec a nakonce prohráli 2:6. Výsledek je však zkreslen posledními minutami, kdy Češi byli nuceni hrát bez brankaře po vyloučení Neussera /Chrpa byl na tribuně/ a po červené kartě Vudmasky - vše po zajímavých verdiktech domácích sudí. Naši reprezentanté se tak v neděli utkali s domácím AHTC o bronz a zvítězili po penaltovém rozstřelu 7:6. Celkové shrnutí z pohledu trenérů Ludvíka, Babického a Fausta je pozitivní. Mladí hráči se oťukali a zapracovalo se na systému a herním projevu mužstva. 

Výsledky:

HOLKIS tým

ČR - Slovensko 12:2
ČR - HC Wien 8:0
ČR - Post SV 5:1

Semifinále: ČR - AHTC Wien 3:1
Finále:ČR - Post SV 7:0

Muži

ČR - Slovensko 4:3
ČR - Post SV 3:2
ČR - Basel 6:3

Semifinále:ČR - Rakousko  2:6
o 3.místo:ČR - AHTC Wien  6:5 pp.

-jam-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Vienna Indoor Classic: HOLKIS team první, mužská reprezentace třetí.
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...