Víkendové boje o halové medaile

Vážení hokejoví přátelé,
jak většina z vás jistě ví, byl tento víkend jedním z vrcholů hokejové sezóny. Rozhodovalo se o tom, jak budou rozděleny medaile v Mistrovství České republiky v halovém hokeji v roce 2019.

Od samého rána se v hale začali pomalu scházet diváci, rozhodčí, ale především hráčky. Bylo cítit, že se všichni těší na napínavé zápasy a pěkný hokej. Před prvním semifinálovým zápasem už byly ochozy v hale slušně zaplněné. Hráčky všech týmů se svědomitě připravovaly na rozhodující zápasy sezóny, ve kterých byly odhodlané zúročit celou náročnou zimní přípravu a poprat se o postup do finálového zápasu. Oba semifinálové zápasy byly velmi vyrovnané. V jednom jsme viděli dvě penalty, ve druhém dvě zelené a jednu žlutou kartu. I z toho je patrné, že šlo opravdu o hodně. Hráčky v obou semifinálových zápasech nastřílely sedm branek. Sedm pěkných branek… Ptáte se ‘A co finále? A co boj o bronz?’. Budu se opakovat, ale opět to byly krásné zápasy. Zápas dvou zklamaných ze semifinále je pro každý tým, pro každou hráčku, velmi náročný. Přesto skončil tento souboj v řádné hrací době remízou a musely rozhodnout samostatné nájezdy. A to je téměř vždy loterie… Po dobojování zápasu o třetí místo došlo na rozhodující souboj o titul. Zase pěkný souboj, ptáte se? ANO… Po prvním poločase bylo skóre zápasu 1:0, což slibovalo velmi napínavý poločas druhý. Osm minut před koncem zápasu bylo srovnáno. Tento stav se nezměnil až do konce zápasu a tak i finále musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodnuto bylo již po první sérii tří nájezdů. Pak už byl čas na vydechnutí, propukla radost i smutek, emoce, které ke sportu patří… Smutek ale jenom na chvilku. Příští rok se o titul bude bojovat znovu, doufejme, že nejméně se stejným nasazením.

Chybí vám zde něco? Názvy týmů? Místo, kde se zápasy s takovou úžasnou atmosférou a nábojem odehrály?

Nebylo to v hale SK Slavia Praha, nebyly to týmy dospělých hráček. Byly to boje o titul v kategorii starších žákyň, v hale TJ Chodov a bylo to den před ‘velkým’ Final4.

Co říci závěrem? Snad jen to, že po shlédnutí malého Final4, se o budoucnost ženského halového hokeje nebojím. A pokud jste se nebyli na zápasy podívat, přišli jste o pěkný sportovní zážitek.

Pro milovníky statistik ještě doplním závěrečné pořadí v kategorii starších žákyň a výsledky sobotních zápasů o medaile: