Vítězství a postup reprezentace U 18 - chlapci

15.7.2013

O víkendu se na hřišti v Edenu dohrávalo ME U18 chlapců divize III. Forma českého týmu závěrem turnaje gradovala a tak ani ve víkendových bojích proti Bulharsku a Ukrajině nepoznal přemožitele a po zásluze obdržel pohár pro vítěze a slaví postup do divize II. Neméně potěšitelná je i moderní kolektivní a kvalitní předvedená hra, kterou se zejména v prvním poločase proti Bulharsku a ve druhém proti Ukrajině čeští mladíci prezentovali.

Česko - Bulharsko 11:2 (7:0) Góly: Plochý 2X (2Xroh), Capouch 2X (2Xroh), Kučera 2X (1Xroh), Železný, Pecháček, Kordík, Rozhon, Lomský

Do utkání vstoupili čeští mladíci soustředěně a aktivně a soupeři prakticky nepůjčili balonek. Ke kvalitní hře přidali i kvalitní zakončení a do konce poločasu se sedmkrát radovali ze vstřeleného gólu. Ve druhém poločase tempo trochu opadlo, nicméně hrálo se stále na jednu bránu a odměnou byly další góly v bulharské síti. Koncovku zápasu český tým bohužel nezvládl a Bulhaři v závěrečných minutách výsledek korigovali. Za zmínku stojí fakt, že gól vstřelilo osm různých českých hráčů a všech pět útočníků.

Česko - Ukrajina 3:1 (2:1) Góly: Plochý 2X (1xroh), V. Kolář

Začátek zápasu českým hráčům nevyšel. Kupili chybu za chybou a výsledkem byl vstřelený gól Ukrajinců a jejich neproměněná penalta. Zhruba v polovině poločasu se ale herní projev začal zlepšovat, český výběr začal postupně dominovat a po zásluze do konce pločasu dvěma góly zápas obrátil ve svůj prospěch. Prakticky celý druhý poločas český tým balonek ze svých hokejek soupeři nepůjčil, výsledkem bylo obrovské množsvtí, žel neproměněných, šancí, včetně neproměněné penalty (tyč). Až v závěru zápasu se český tým opět gólově prosadil, jak jinak než z rohu.

Závěrečné hodnocení nemůže být jinak než kladné (i když nedostatky a náměty ke zlepšení se samozřejmě rovněž našly). Český tým 5X zvítězil, vstřelil nejvíce gólů, nejméně gólů obdržel, hrál kolektivní a moderní hokej, zvládl otočit nepříznivě se vyvíjející zápasy. Nejlepším střelcem týmu byl Plochý s 9ti góly. Brankář Větrovský byl vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství.

Poděkování patří všem, kteří se na ME podíleli po organizační stránce, zejména pak Martinovi Hanusovi.

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace U18 chlapci > Vítězství a postup reprezentace U 18 - chlapci