Vojtěch Sládek se rozloučil s extraligou

7.9.2017

Nová sezóna už sice začala... Jaký asi bude ročník 2017/18 se dá jen těžko odhadovat. Jisté ale je, že se uskuteční bez slávistické legendy a dlouholetého kapitána, Vojtěcha Sládka.

Ukončení kariéry, krok, který každý sportovec rád odkládá. I Vojta Sládek to moc dobře zná. Letos se ale po dlouhých 25 letech nadobro loučí s nejvyšší ligou.

Jaký byl důvod ukončení hokejové kariéry?

Přibližně před šesti lety po zisku venkovního ligového titulu jsem si řekl, že pokud dokážu se Slavií obhájit dalších pět venkovních titulů v řadě, tak budu moci s klidným srdcem skončit a jelikož dosáhnu věku 35 let, tak se přesunu do veteránů. Všechny tyto podmínky byly splněny, takže jsem musel dodržet své předsevzetí.

Jak dlouho si hokej hrál a kde to vše začalo?

Hokej jsem začal hrát v páté třídě na základní škole, takže nějakých 25 let.

Přemýšlel si už dříve, že s hokejem skončíš? Co tě nakonec donutilo zůstat?

Přibližně před čtyřmi lety jsem začal uvažovat, že bych již mohl skončit, ale pak se do Slavie vrátil staronový trenér Tomáš Babický s vizí pokusit se zabojovat o EHL, což se bohužel nepodařilo, mi dal impulz ještě pár let u aktivní hráčské kariéry zůstat.

Chceš do budoucna u hokeje zůstat? Ať už jako trenér, manažer, hráč ve veteránské lize nebo v jakékoliv jiné pozici?

U hokeje určitě zůstanu, protože je to skoro celý můj život a nedokázal bych takhle ze dne na den se vším úplně přestat. V příští sezoně bych chtěl zkusit veteránskou ligu a pak se uvidí co dál.

Jak dlouho si aktivně hrál?

Za „A“ tým mužů SKS jsem aktivně odehrál krásných osmnáct let.

Co patří mezi tvé nejhezčí vzpomínky, největší úspěchy a nejdůležitější mezníky kariéry?

Krásných vzpomínek jsou strašné spousty, takže asi nebudu jednotlivě nějaké vyzdvihovat.Mezi největší mé úspěchy bych určitě zařadil 1. místo na halovém ME Juniorů v roce 2002 a 5. místo na PMEZ z Amsterdamu v roce 2005. Mezi nejdůležitější mezníky mé kariéry bych určitě zařadil rok 1992 kdy mě Bára Hůlová přivedla k hokeji, pak rok 1999 kdy mě Milan Popelka vytáhl do „A“ týmu SKS a poslední byl v roce 2014 kdy mi Tomáš Babický svým návratem v roli trenéra poskytl motivaci pro pár dalších let aktivního hokejového života.

Vojtovi přejeme hodně štěstí a zábavy mezi veterány a děkujeme za veškerý přínost českému pozemnímu hokeji. 

Vojtěch Sládek se rozloučil s extraligou
Vojtěch Sládek se rozloučil s extraligou
pozemnihokej.cz > ČSPH > Osobnosti PH > Vojtěch Sládek se rozloučil s extraligou
Loading...

Osobnosti PH

Stránkování

12 3 >
 
 
Loading...

Osobnosti PH

Stránkování

12 3 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...