Výběr hřišť pro pořádání evropských a světových akcí

10.3.2014

Také si kladete otázku, proč se koná daná reprezentační akce na našem území na Slavii, Pragovce, Hradci..? Pokusíme se stručně vysvětlit výběrové parametry ČSPH.

V první řadě bych rád upozornil, že chceme propagovat hokej ve všech regionech v ČR, a proto neustále hledáme a hledat budeme možnosti, aby se turnaje konaly v co nejvíce místech naší země. Důležité je si také řici, co vše obnáší takové "získání" evropské nebo světové akce. Mnohdy za tím stojí práce několika lidí jak na svazu, tak na EHF, případně FIH a jejich lobbing pro českou nominaci. 

V současné chvíli máme to štěstí, že se naše úsilí vyplácí a nám se podařilo získat pro letošní rok, kromě ME juniorů, také první kolo Světové ligy. Před několika málo dny se povedl další, takřka husarský kousek, kdy se našemu svazu podařilo ulovit konání ME mužů a žen v roce 2016. Poprvé v historii se tak bude konat B divize evropských šampionátů po vzoru Mistrovstí Evropy v Boomu na jednom místě, v jeden termín. 

Není náhodou, že pro veškeré výše uvedené byl vybrán Hradec Králové. Moderní areál, kde se oficiální zahájení provozu chystá na začátek dubna, bude hostit "top" akce a je na zvýšený provoz náležitě připraven. Rádi bychom ale vysvětlili, jak postupuje ČSPH při výběru lokalit pro pořádání turnajů tohoto typu.

Klíčové je, aby nominace zaujala výběrovou komisi na EHF, případně FIH. Ta má několik hlavních kritérií, na která klade větší či menší důraz - lokalita, letiště, dostupnost pro diváky, kvalita hřiště, zázemí,... Pro ČSPH je samozřejmě důležité, aby byl klub, který žádá o pořadatelství zajímavý pro zastupitele EHF či FIH, nicméně také to, aby se aktivně zapojil do pořadatelství a jeho přístup byl co nejaktivnější. Při výběru lokální kandidatury tak klade svaz důraz zejména na tři klíčové segmenty - KVALITU HŘIŠTĚ, KVALITU ZÁZEMÍ A NADŠENÍ, MOTIVACI VEDENÍ ODDÍLU SPOLUPRACOVAT NA ORGANIZACI. 

V současné chvíli je areál v Hradci Králové a místní TJ Slavia ideálním místem pro pořádání těchto turnajů. Pevně věříme, že v budoucnu bude moci využít i ostatních hřiště a oddílů k organizaci světových či evropských akcí. Proto velmi kvitujeme plánovanou výměnu umělého trávníku na Slavii, případně v Rakovníku. S nadějí se díváme na vybudování zázemí u hřiště na Hostivaři či Pragovce. Zavřené dveře nejsou samozřejmě ani v Plzni... Hřiště v Bolevci nebo Mnichovicích mají bohužel nevýhodu v tom, že jejich umělá tráva je tzv. "písková"... A Bohemians spolu s Presidentem činí v současné chvíli rázné a důležité kroky k vybudování hřišt vlastních. 

Jak jsme se zmínili již na začátku, plánem a přáním ČSPH je rozprostření akcí do všech regionů ČR. Proto se těším, pokud budeme mít v budoucnu příjemné starosti s tím, jaké místo pro daný turnaj vybrat, protože všechna splňují přísné podmínky pro pořadatelství.

Gino Schilders
Jakub Mejzlík

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Ostatní > Výběr hřišť pro pořádání evropských a světových akcí
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Ostatní

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...