WL JAR: Africká mise započata výhrou!

7.3.2015

Kapské Město - Češi si v důležitém prvním utkání Světové ligy v JAR připsali výhru nad Běloruskem 2:0.

ČR - Bělorusko 2:0 (0:0,1:0,0:0,1:0)
Branky: 26. Vacek D., 55. Plochý
ŽK: 1-1

Čeští reprezentanti vstoupili do semifinálového turnaje kvalifikace o OH s odhodláním a také s Tomášem Procházkou, jehož stav byl ještě před zápasem díky zranění z Indické hokejové ligy otazníkem. Utkání drželi pevně v rukou a byli jasně lepším celkem. Dlouho se však nemohli prosadit. Střelecké trápení protrhl krátce před poločasem David Vacek, který jemně tečoval střelu Lukáše Plochého. Při ojedinělých akcích soupeře se uvedl skvěle i brankař Neusser, který jen potvrdil svou extratřídu.

Češi i v druhém dějství měli více ze hry, vytvářeli si brankové šance, ale jakoby se od nich dnes odvrátilo střelecké štěstí. Nedařilo se jim ani z trestných rohů. Přímé střely, kombinace i teče si dnes cestu za spolehlivě chytajícího Ramana Vitka nenašly. Jistotu výhry tak přinesla až 55.minuta, kdy po rychlé akci na pravé straně Capouch našel ostrým pasem před brankou dalšího mladíka Plochého, který zametl neuvěřitelně míč za bezmocného běloruského brankaře. Češi tak oplatili Bělorusům porážku z prvního kola Světové ligy v Hradci Králové a úspěšně vkročili do důležitého turnaje.

V druhém utkání naší skupiny si Francouzi poradili s Azerbajdžánem 4:0 a vévodí tak skupině díky lepšímu skóre. Čechy čeká druhé utkání ve skupině v neděli právě proti Francii, tedy soupeři, který patří k jasným favoritům jihoafrického klání a dle zákulisních ohlasů bude patřit i k aspirantům na účast na OH. Bude to tak velmi zajímavé srovnání.

"Hráči odvedli velmi solidní výkon, o čemž svědčí žo, že jsme vyslali na branku 18 střel, přičemž do zakončení se dostalo 11 různých hráčů mužstva. S první čtvrtinou jsme velmi spokojeni a to především s naším útočným pojetím hry, kdy jsme se dostávali do zakončení. Lze říci, že celý zápas jsme měli pod kontrolou. Vítězství nelze přeceňovat, nicméně máme radost z toho, že hráči měli ze hry dobrý pocit. Jsme spokojeni, ale bereme to jako první krok na dlouhé cestě," svěřil se po utkání Miroslav Ludvík, trenér českého výběru.

"Jak již řekl Mirek, jsme maximálně spokojeni s tím, jak utkání vypadalo. Chtěl bych celý tým pochválit za to, jak fungoval jako celek. Nebylo vidět kdo je starý nebo mladý, prostě vše bylo tak, jak bychom chtěli, aby se český národní tým prezentoval", doplnil ho Christopher Faust, sportovní ředitel ČSPH.

-jam- s přispěním Tomáše Holka

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > WL JAR: Africká mise započata výhrou!