WL JAR: Češi remizovali s Azerbajdžánem a jsou druzí ve skupině! Jdou na Čínu!

10.3.2015

Kapské Město - Česká reprezentace vybojovala s Azerbajdžánem potřebnou remízu 1:1 a zajistila si tím druhé místo v základní skupině 2.kola Světové ligy v JAR.

ČR - Azerbajdžán 1:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0) - 1:3 samostatné nájezdy
B: 14. Plochý 

Tak tohle už je klasika. Být lepší v zápase než soupeř - splněno. Odvést bojovný a kvalitní výkon - splněno. Předvádět atraktivní hokej - splněno. Spálit i stoprocentní šance a být střelecky labilní - splněno.

Tak by se dal charakterizovat nejen souboj s Azerbajdžánem, který rozhodl o konečném umístění českého týmu v základní skupině druhého kola Světové ligy. Mimo jiné by se titulek dal okořenit ještě tím, že se v zápase jiskřilo, a nemálo... Proto zápas bolel, na obou stranách. Azerbajdžánci, v týmu s téměř polovinou záhadně naturalizovaných Pakistánců, našim borcům nedali nic zadarmo. Dokonce se ujali i vedení, které však záhy vymazal šutér Plochý. A díky české střelecké impotenci a některým zázračným zákrokům Neussera toto skore zůstalo až do konce. V následných nájezdech se za Čechy prosadil pouze Vacek, soupeř skoroval třikrát.

Pevně věříme, že Češi dokážou přetavit kvalitní výkony, které v průběhu celého turnaje předvádí ve čtvrtfinále i střelecky a porvou se o postup do finále kvalifikace na OH. Připomeňme si, že postup si zajistí první tři celky turnaje.

Remíza s Azerbajdžánem zajistila našim hráčům druhé místo v základní skupině B a tím pádem Češi narazí ve čtvrtečním čtvrfinále na třetí celek skupiny A - Čínu. Tedy soupeře velmi nebezpečného a připraveného. Dle zpráv z Kapského města byli těsně před turnajem Číňané na měsíčním tréninkovém kempu. Bylo tedy překvapením, když v úterý prohráli s Egyptem - předpokládaným českým soupeřem právě pro čtvrtfinále. Nicméně to nemění nic na faktu, že pokud chtějí Češi postoupit do dalšího kola Světové ligy, musí porazit oba soupeře - a je jedno, v jakém pořadí (zda ve ČF, SF nebo finále)...

Utkání tentokrát hodnotili ti nejmladší. Co na něj říkal Martin Capouch? "V tomto zápase jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme nedokázali opět využít šance, které jsme si vytvořili. Ázerbájdžán hrál velmi tvrdě a rozhodči nezvládali zápas ukočírovat, proto si ze zápasu odnášíme víc než 3 zranění. Nájezdy jsou vždycky loterie a nám to bohužel dneska nevyšlo. Remíza nám však stačí ke druhému místu ve skupině, což byl před turnajem také jeden z našich cílů - skončit do druhého místa a mít tak výhodu relativně jednoduššího soupeře pro čtvrtfinále."

" 90% zápasu jsme byli lepším týmem, Ázerbájdžán jsme k ničemu nepustili. Vytvořili jsme si řadu šanci, které jsme nedokázali proměnit. Náš herní projev vypadal téměř podle našich představ. Každý plnil svou roli zodpovědně. Ázerbájdžánci hráli velmi tvrdý, až zákeřný hokej, který bolel. Zápas skončil remízou, která nám stačila, avšak s tímto výsledkem nemůžeme být spokojeni. Nájezdy byly o štěstí,které nám dnes chybělo. Čtvrtfinále, které nás čeká, bude zápas, který rozhodne o úspěšnosti tohoto turnaje", popisoval dění na trávníku i vyhlídky Lukáš Plochý, jediný český střelec zápasu.

Zajímaly nás i pocity benjamínka týmu, plzeňského Adama Uhlíře. A také to, jaký je to pro něj skok z českého hokeje. "Hokej tady je rychlejší než na který jsem zvyklý. Protihráči mají lepší techniku, fyzičku a vůbec se s námi nepářou. Snažím se, si na to zvyknout, protože takový moderní hokej prostě je. S umístěním ve skupině můžeme být spokojeni, odpovídá tomu, co jsme na hřišti předváděli. Nicméně nejdůležitější zápasy nás teprve čekají - o tom není sporu. Číňané hrají rychlý, kombinační hokej. Mohu však za celý tým slíbit, že ve čtvrfinále budeme bojovat jako lvi a na hřišti necháme vše. Český hokej by si zasloužil postup dál!"

Nám nezbývá než s Adamem souhlasit. Utkání můžete sledovat ve čtvrtek v 10:45 na tomto odkazu - livescore.

-jam- s přispěním Tomáše Holka

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace muži > Archiv akcí > WL JAR: Češi remizovali s Azerbajdžánem a jsou druzí ve skupině! Jdou na Čínu!
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Archiv akcí

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...