WL JAR: Češi se definitivně do Rio de Janeira nepodívají.

12.3.2015

Kapské Město - Česká čtvrtfinálová prohra s Čínou rozhodla o tom, že se naše reprezentace na OH do Rio de Janeira nepodívá.

ČR - Čína 2:6 (1:3, 0:0, 0:2, 1:1)
B: Průcha, Piterák

Čeští reprezentanté narazili ve čtvrtfinále druhého kola Světové ligy na přetěžkého soupeře. Číňané, kteří šetřili síly v posledním utkání skupiny proti Egyptu, nastoupili do utkání sebevědomě a byli zejména v první čtvrtině lepší. Ta po třech rychlých brankách a našem snížení skončila 1:3.

Druhá čtvrtina přinesla zlepšení z naší strany, nicméně i ty největší šance Procházky, Capoucha, Babického nebo Plochého zůstaly nevyužity. Opět se tak projevila největší bolest českého týmu - neproměňování šancí a výrazná neefektivita.

Druhý poločas začal podobně jak ten první. Dvě rychlé branky v naší síti znamenaly prakticky rozhodnutí o vítězi zápasu. Naši hráči měli míček opticky více na hokejkách, podařilo se jim vytvořit si i další šance, kterým ovšem opět chybělo přesnější zakončení.

Poslední dějství probíhalo podle stejných not jako to předchozí, Češi tvoří a Číňané se snaží prosazovat z brejků. Snížení Daniela Piteráka šest minut před koncem však je tím jediným, co naše borce přiblížilo na dostřel soupeři, který však záhy uhasil brankou z trestného rohu i tu nejmenší jiskru naděje. Češi tak budou v turnaji bojovat o páté místo, zřejmě si zopakují duel proti Azerbajdžánu.