WL JAR: Pozitivní měření sil s Francií, výsledek však krutý.

8.3.2015

Rozhovor po utkání s Davidem Vackem

Kapské Město - Při druhém měření sil v olympijské kvalifikaci v JAR si Češi poměřili síly s jedním z největších favoritů turnaje. Prohra s Francií 0:4 i přes výsledek ukázala, že umíme být rovnocenným soupeřem i celkům, které jsou na tom žebříčkově lépe.

ČR - Francie 0:4 (0:0, 0:1, 0:3, 0:0)
Infografika zde.

V druhém utkání druhého kola Světové ligy si naši hráči vyzkoušeli konfrontaci s Francouzi, favority turnaje. A to že to byla úspěšná konfrontace, o tom není pochyb. Střelecky se však český tým trápil stejně jako v prvním zápase, z čehož resultovala výraznější prohra.

V prvním dvou čtvrtinách naši byli Francouzům minimálně rovnocenným soupeřem, chvílemi měli dokonce značnou převahu. Vše však přišlo vniveč, protože dvě slibné šance zůstaly nevyužity a hráči ze země Galského kohouta proměnili svou jedinou. Úvodní poločas však celkově ukázal možnosti českého mužstva.

Vstup do toho druhého se našim reprezentantům nevydařil, po individuálních chybách se soupeř prosadil dokonce třikrát, a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Čeští hráči bojovali až do samého konce, vytvořili si několik dalších šancí, jenže střelecká smůla se lepila opět na jejich hokejky.

V dalším utkání naší skupiny zvítězili Bělorusové na Azerbajdžánem 4:3. Právě s prohraným týmem bude česká reprezentace bojovat v úterý o druhé místo ve skupině, které by jí zaručilo hratelnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Druhé skupině vévodí Jihoafrická republika a Čína.

"Výsledek bohužel neodpovídá průběhu zápasu, hlavně v první půli jsme byli lepším týmem a soupeři jsme povolili jen jednu střelu, která skončila bohužel v bráně. V druhé půli jsme zkoušeli soupeře napadat, ale nedokázali jsme proměnit naše šance a naopak soupeř se prosadil skoro z každé šance", svěřil se po utkání klíčový muž českého národního týmu Tomáš Procházka.

Do hodnocení se pustil také trenér Miroslav Ludvík. "S hrou v prvním poločase můžeme být spokojeni, velmi silným Francouzům jsme byli víc než rovnocenným soupeřem a troufnu si dokonce tvrdit, že jsme byli lepším týmem s mnoha šancem,i které jsme ale neproměnili... Bohužel Francie dala z brejkové situace gól. Toto nás může mrzet dvojnásobně, neboť to byl jediný okamžik, kdy jsme je pustili do zakončení. V třetí čtvrtině jsme se bohužel nevyhnuli dětským chybám, které nás staly zápas. Nicméně nálada v mužstvu je dobrá, jsme si vědomi svých chyb a nechceme je opakovat v zápase s Ázerbájdžánem. Jsme na dlouhé cestě a jak pozitivní, tak negativní věci slouží k našemu zlepšení, a tak to i bereme. Jsem přesvědčen o tom, že se kluci za své výkonu nemusí stydět, pevně věříme že tomu bude tak i nadále.

Ve stejném duchu se nesl i komentář Filipa Neussera, brankaře českého týmu. "Výsledek je přísný, za první poločas jsme si zasloužili dat alespoň 1 nebo 2 góly. První poločas jsme byli lepším týmem, v druhé půli jsme začali propadat v záloze i v obraně, a to nás stálo laciné branky. Nicméně je potřeba se pozitivně podívat na náš výkon, který byl až na zakončení kvalitní a je potřeba se poučit z chyb, které jsme vytvořili. V dalších utkáních, zejména čtvrtfinále, by nás to mohlo mrzet."