Založení nového oddílu SKUP Olomouc

6.1.2011

Dne 17.12.2010 na ustavující schůzi vznikl oficiálně oddíl pozemního hokeje při Sportovním klubu Univerzity Palackého v Olomouci. Vystupovat bude pod názvem SKUP Olomouc. Na www.oph-up.cz jsou již dostupné stránky popř. najdete kontakt v adresáři klubů zde.

Podaří se v Olomouci navázat na tradici Laškova, Litovle nebo Brna? Má vůbec pozemní hokej na Moravě perspektivu? Jistě se vyjeví i mnoho dalších otázek.

Myšlenkou založit oddíl pozemního hokeje se zaobírám něco přes dva roky. Vytvořit oddíl bez potřebného zázemí, propagace a tradic, tak říkajíc „na zelené louce“ není jednoduchý proces, který „papírovým“ založením oddílu zdaleka nekončí. Nepředpokládám a ani nečekejte, že se oddíl v jarní části zapojí do soutěží. Dle mého odhadu účast v soutěži žáků se dá předpokládat nejdříve v ročníku 2012/2013.

V listopadu, konkrétně 12.11.2010, byl první trénink sportovního kroužku dětí prvních tříd FZŠ Dr. Milady Horákové v Olomouci, vedený pod patronací oddílu pozemního hokeje při Sportovním klubu Univerzity Palackého v Olomouci (SKUP). Do sportovního kroužku se přihlásilo celkem 19 dětí ve věku 5-7 let. Společně se mnou vedou tréninky i tři asistenti UP Olomouc. Trénink probíhá 1x týdně v pátek od 14,30 do 16,00 hod.

Hlavní náplní kroužku je všeobecná sportovní příprava rozvíjející formou herních cvičení všestranný rozvoj dětí.

Pozemní hokej je v Olomouci pro většinu veřejnosti neznámým sportem. Z tohoto důvodu i nábor do kroužku byl zaměřen především na kroužek se všeobecnou sportovní přípravou. Vycházím z myšlenky, že děti si musí kroužek oblíbit pro svoji pestrost a prostor pro sportovní seberealizaci a postupně se vyhraňovat do specializace. Bude to dlouhá a náročná cesta. Rozhodující bude o kráse pozemního hokeje přesvědčit né děti ale rodiče. (Příklad – z uvedených 19 dětí podepsalo evidenční lístek do ČSPH jen 9 dětí (rodičů), 3 se vyjádřili, že jejich dítě hokej hrát nebude a zbytek zatím nereagoval.)

 

Připravil Jan Stündl

pozemnihokej.cz > Kluby > Kluby a jejich novinky > SK UP Olomouc > Založení nového oddílu SKUP Olomouc
Loading...

SK UP Olomouc

Loading...

SK UP Olomouc

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...