Zařídí proměnu trenér?

23.8.2010

Zařídí proměnu trenér?

O poslední srpnové sobotě zahájí 58.ročník v pozemním hokeji žen. Jde kupodivu o soutěž neznající křiklavější překvapení.

Od roku 2004 dominuje v jejím čele pražská Slavia, šestkrát přebírala zlaté medaile, mistrem republiky se nestala pouze v roce 2007, kdy se musela spokojit s druhou příčkou a přenechat prvenství Rakovníku. Jeho družstvo je s to udržovat stabilní formu, překonávat občasně se vyskytující výkyvy, osmkrát za sebou dokázalo se radovat z medaile, jednou ze zlaté. Napodobit toto družstvo se úspěšně snaží hradecká Slavia a Praga, kde se derou vpřed mladé talentované hráčky. Hostivař, Bohemians a Mnichovice občas sice potrápí aspiranty na medaile, nejrůznější herní nedostatky zatím nedovolily zaznamenat výraznější pokrok.

Výrazný vzestup a rozmach hokeje ženské složky zaznamenaný v posledních letech v Evropě se zrcadlí ve výsledcích všech věkových kategorií. Výrazný rozdíl zanechal stopy i v utkáních pohárů hraných za účasti českých družstev. Pocítila to ostatně také Slavia Praha. Vladimír Poludvorný, který se po delší přestávce k mistrovskému družstvu žen Slavie vrací, je si vědom toho, že ho čeká nelehký úkol. Netají se tím, že celou svou přípravu hodlá zaměřit nejen na odpovídající moderní herní formy týmu, ale i jeho fyzickou připravenost, které je v zahraničí soustavně věnovaná patřičná pozornost.

Program extraligové premiéry stanovené: 28.8. Praga - Hradec Králové 17:00 Na zeleném pruhu, 26.9. Mnichovice - Bohemians 13:00, 4.9. Rakovník - Hostivař 10:00 stadion na nábřeží TGM.

 

Připravil Jan Vaněk

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Extraliga ženy > Zařídí proměnu trenér?

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...