Ženská nominace na ME odtajněna!

13.7.2015

Praha - V uplynulém víkendu proběhlo poslední soustředění ženského národního týmu před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy divize B konaného v Praze.

Hráčky se sešly v pátek 10. července na hřišti pražské Slávie k posledním dvěma tréninkům a také přípravným zápasům s naším již tradičním soupeřem, družstvem Rakouska.

Trenéři Faust a Bodnár měli nelehký úkol. Vybrat finálních 18 hráček pro konečnou nominaci.

Úvodní hvizd sobotního zápasu zazněl v 16 hodin. České reprezentantky se chtěly o nominaci patřičně poprat, a tak se bylo na co dívat. Především náš útok patřičně ožil. Bížová s Haklovou, podporované černou prací Capouchové, se snažily dobít soupeřovu bránu, ale bohužel bezúspěšně.

A tak se ukázalo pravdivé pořekadlo nedáš – dostaneš, když ve 20. minutě naše reprezentantky inkasovaly gól po samostatném úniku rakouské kapitánky Coriny Zerbst. Ostatně ta během zápasu několikrát předvedla, že projít naší obrannou půlkou s míčkem na holi, jí nečinní větší obtíže.

Naštěstí se probudil také náš útok a po podobně ukázkové akci zakončila střelou k tyči svůj sólový únik Veronika Decsyová. Bylo vyrovnáno.

Následovalo několik trestných rohů, které zahrával český tým, a z jednoho se podařilo Adéle Mejzlíkové navýšit stav zápasu na 2:1.

Bohužel po přestávce došlo k malému útlumu v české hře, který soupeřky využily a z přečíslení vyrovnaly na 2:2.

Ale poslední slovo měly přeci jenom Češky. Několik minut před koncem se prosadil opět český útok a dovedl výsledek do vítězného konce.

Trenér Chris Faust ale s výsledkem 3:2 úplně spokojený nebyl.

„Měli jsme mnoho šancí, které jsme promarnili, a to by se nemělo stávat. Naopak góly, které jsme dostali, byly laciné a měly bychom se vyvarovat takovýchto školáckých chyb.“

V odvetě, která se odehrála v neděli dopoledne, nebylo české družstvo až tak útočně laděno. Hráčky se snažily soustředit na obranu, také počasí udělalo své a tempo hry již nebylo takové, jako v prvním zápase.

Hra byla vyrovnaná, a tak smírný výsledek 1:1, vypadal jako spravedlivý pro obě dvě strany. Bohužel 2 minuty před koncem sudí vyloučil za faul kapitánku českého týmu Terezu Mejzlíkovou a rakouskému celku se podařilo těsně před koncem zápasu vsítit vítězný gól na 1:2.

A poté začala nejtěžší práce pro trenéry a velká nervozita mezi hráčkami. Kdo bude ve finální nominaci? Kdo si zahraje na domácím hřišti proti Ukrajině, Irsku a Francii?

Rébus nakonec rozluštil trenér Chris Faust, když v neděli odpoledne nominoval tyto hráčky:

Barbora Čecháková – G

Andrea Vančurová – G

Tereza Mejzlíková – C

Adéla Mejzlíková

Adéla Reinosová

Markéta Křikavová

Veronika Škrancová

Lucie Neubertová

Květa Kučerová

Klára Kyndlová

Adéla Bížová

Kamila Dukátová

Jindřiška Reichlová

Renata Copouchová

Veronika Decsyová

Anna Kolářová

Barbora Haklová

Anna Vorlová

Hráčkám gratulujeme a věříme, že za týden všechny uvidíme na hřišti v Edenu v nejlepší formě. 

Příjďte podpořit Holkis team!

-sts-

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Ženská nominace na ME odtajněna!
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Reprezentace ženy

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...