Ženská nominace na ME odtajněna!

13.7.2015

Praha - V uplynulém víkendu proběhlo poslední soustředění ženského národního týmu před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy divize B konaného v Praze.

Hráčky se sešly v pátek 10. července na hřišti pražské Slávie k posledním dvěma tréninkům a také přípravným zápasům s naším již tradičním soupeřem, družstvem Rakouska.

Trenéři Faust a Bodnár měli nelehký úkol. Vybrat finálních 18 hráček pro konečnou nominaci.

Úvodní hvizd sobotního zápasu zazněl v 16 hodin. České reprezentantky se chtěly o nominaci patřičně poprat, a tak se bylo na co dívat. Především náš útok patřičně ožil. Bížová s Haklovou, podporované černou prací Capouchové, se snažily dobít soupeřovu bránu, ale bohužel bezúspěšně.

A tak se ukázalo pravdivé pořekadlo nedáš – dostaneš, když ve 20. minutě naše reprezentantky inkasovaly gól po samostatném úniku rakouské kapitánky Coriny Zerbst. Ostatně ta během zápasu několikrát předvedla, že projít naší obrannou půlkou s míčkem na holi, jí nečinní větší obtíže.

Naštěstí se probudil také náš útok a po podobně ukázkové akci zakončila střelou k tyči svůj sólový únik Veronika Decsyová. Bylo vyrovnáno.

Následovalo několik trestných rohů, které zahrával český tým, a z jednoho se podařilo Adéle Mejzlíkové navýšit stav zápasu na 2:1.

Bohužel po přestávce došlo k malému útlumu v české hře, který soupeřky využily a z přečíslení vyrovnaly na 2:2.

Ale poslední slovo měly přeci jenom Češky. Několik minut před koncem se prosadil opět český útok a dovedl výsledek do vítězného konce.

Trenér Chris Faust ale s výsledkem 3:2 úplně spokojený nebyl.

„Měli jsme mnoho šancí, které jsme promarnili, a to by se nemělo stávat. Naopak góly, které jsme dostali, byly laciné a měly bychom se vyvarovat takovýchto školáckých chyb.“

V odvetě, která se odehrála v neděli dopoledne, nebylo české družstvo až tak útočně laděno. Hráčky se snažily soustředit na obranu, také počasí udělalo své a tempo hry již nebylo takové, jako v prvním zápase.

Hra byla vyrovnaná, a tak smírný výsledek 1:1, vypadal jako spravedlivý pro obě dvě strany. Bohužel 2 minuty před koncem sudí vyloučil za faul kapitánku českého týmu Terezu Mejzlíkovou a rakouskému celku se podařilo těsně před koncem zápasu vsítit vítězný gól na 1:2.

A poté začala nejtěžší práce pro trenéry a velká nervozita mezi hráčkami. Kdo bude ve finální nominaci? Kdo si zahraje na domácím hřišti proti Ukrajině, Irsku a Francii?

Rébus nakonec rozluštil trenér Chris Faust, když v neděli odpoledne nominoval tyto hráčky: