Ženy jsou teprve na začátku

12.9.2016

Reprezentace žen má za sebou první, z celkových tří fází, přípravy na ME 2017 v Amsterdamu.

Dlouhá a náročná cesta s novým realizačním týmem byla hráčkám představena na začátku května.  Abychom hráčky nepřetěžovali na konci sezóny, přistoupili jsme pouze k dobrovolným, individuálním, dopoledním tréninkům.  Celý červenec měly hráčky záměrně absolutní pauzu od hokeje a pouze byl nastaven kondiční plán.

Na začátku srpna jsme absolvovali několik zátěžových testů v podobě přátelských utkání proti soupeřům, kteří jsou ve světovém žebříčku mnohem výše než Česká reprezentace. (ČR 26, Itálie 15, Polsko 20). Celkem šest utkání absolvoval širší kádr (26 hráček).  Nutno přiznat, že přechod na nový systém dělal hráčkám veliký problém.  Zejména v rozehrávce a v přechodu do útočné fáze bylo na čem pracovat. V šesti zápasech se nám nepodařil vstřelit ani jeden gól.

Další víkend bylo na programu třídenní soustředění, kde byl kladen důraz zejména na trestné rohy, rozehrávku, přechod do útoku a defenzivní zónu.  Další tři zápasy ve Walesu už byly mnohem lepší a tým se konečně dostal do pohody, kterou po náročné srpnu nutně potřeboval.

Nominace na první kolo World league byla ovlivněna odmítnutím reprezentovat dvěma hráčkami a náhlou nemocí Barbory Polcarové, která v nominaci byla.  Bohužel noc před prvním zápasem WL onemocněla Kateřina Laciná, která tak nemohla nastoupit do prvních dvou zápasů a po odehrané minutě v prvním zápase se zranila Karolína Jirsová a turnaj pro ní skončil. To znamenalo mít k dispozice pouze 4 hráčky na střídání prakticky celý turnaj (ve třetím zápase se zranila Adéla Mejzlíková).

Všechny hráčky podaly celý turnaj velmi dobrý výkon a realizační tým byl na ně hrdý. Je potřeba ale stále zapracovat na sebevědomí hráček, psychickou odolnost a samozřejmě i fyzickou kondici. To jsou, podle mého názoru, hlavní faktory k budoucímu úspěchu.

V druhé fázi nás čeká zimní příprava a druhé kolo World league, které se hraje v únoru ve Valencii.

Nominace je opět otevřena a o místo v reprezentaci může bojovat každá hráčka. Podmínkou je však chtít reprezentovat, ochota obětovat svůj volný čas a stále na sobě individuálně, podle plánu, pracovat. Odměnou nám všem bude postup do třetího kola World league a ukázat svou kvalitu v Amsterdamu před plným stadiónem.  

 

Děkujeme za podporu a skvělou atmosféru během World league. #CZEWL2

Loading...

2016 World League Round 1 - muži a ženy

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

2016 World League Round 1 - muži a ženy

Stránkování

12 >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...