Ženy Slavie měly namále

17.4.2011

Extraliga žen v pozemním hokeji pokračovala o víkendu desátým kolem. Na programu byly tři zápasy se zcela rozdílným průběhem a úrovní.

Slavia Praha – Slavia Hradec Králové  2:1(0:0)

Trenér Pražanek Vlado  Poludvorný  neskrýval po utkání své rozpaky:

„První poločas byl z našeho pohledu vůbec nejhorší, který jsem za dlouhou dobu zažil.  Náš tým byl k nepoznání, nic se mu nedařilo, koukat se na naše hráčky, jak se trápily, bylo přímo utrpení. Druhá půle byla o ničem jiném,  přešlo se do útoku, mrzuté ovšem bylo, že chybělo patřičné zakončení našich akcí.  Hradecká Slavia za celý zápas vystřelila třikrát na naši branku, v závěru se přesto ujala vedení, o výsledku rozhodly poslední  dvě minuty. Nám se naštěstí podařilo vyrovnat, Dukátová spolu se Šípalovou nejen srovnaly skóre, ale vstřelily také vítězný gól. Bylo to drama, samozřejmě jsem rád, že pro nás dopadlo dobře.Zopakovat si ho rozhodně netoužím.“

Řídila dvojice rozhodčích Kavanová – Šulc.

Bohemians – HC Praga  0:7 (0:4)

Dvojice rozhodčích Babická – Kouba odpískala  ve prospěch vítězného  družstva čtyři trestné rohy, pouze z jednoho padl gól, Pragovka tehdy zvýšila na 6:0. Všechny ostatní byly po zdařilých kombináčních akcích.

Trenér vítězek Miloš Kavan byl po utkání právem spokojen:

Na takový hokej je radost se dívat, přiznám se, že tak vysokou výhru jsem nečekal.  Pochvalu zaslouží všechny hráčky, góly padaly v tomto pořadí:

12. Haklová 0:1, 14.Laciná 0:2, 18.M.Kubů 0:3, 22.Jirsová 0:4
50. Patersonová  0:5, 54. Haklová 0:6, 60.Haklová 0:7

HC Mnichovice – HC Hostivař 2:4(0:3)

Trenér vítězného týmu Antonín Kemr v telegrafické zkratce shrnul své dojmy z utkání takto: „ Moc velký požitek hrát na tomto hřišti asi to nebyl.

Postupně se stále víc klouzalo, na místě byly obavy, zda se neskončí na

samé hranici regulérnosti. Rozhodčí Mejzlík – Němeček odpískali dvě penalty, Denisa Neplechová proměnila jednu a další dvě branky přidala ze hry, čtvrtý gól si připsala Trüknerová.“

Trenér Litic Michal Soukup se vracel k utkání s očividnou nechutí:

„Darovat dva body soupeři takto zcela zbytečně je přímo trestuhodné. V první půli jsme vedli už 3:0 a hráli jsme bezstarostně tak, že i náhodný divák nabyl dojem, jak snadno a bez větší námahy se dá zápas  vyhrát. Nebývalou spoustu šancí jsme nepochopitelně promarnili. A tak podle známého pořekadla Nedáš – dostaneš jsme  inkasovali další gól a soupeři narostla křídla. Najednou z jasně vyhraného zápasu  zbyl chudičký bod, na vlastním hřišti!

Míč do hradecké sítě každopádně poslali Niklas, Dolejš a Strejc, zápas řídili Vladimír Kavan a Štěpnička.“