Ženy Slavie Praha udržely Challenge I

4.6.2015

22. 5. – 25. 5. 2015 se ženy Slavie zúčastnily turnaje EuroHockey Club Champions Challenge I ve Vídni.

Všechna utkání byla náročná nejen po fyzické ale hlavně po psychické stránce. Navíc první dvě utkání se hrála za vytrvalého deště a chladného počasí.

Ve skupině se postupně naše holky setkaly s týmy HC Ritm Grodno (Bělorusko), SV Arminen (Rakousko), HC Universitario Catania (Itálie). Favoritem skupiny byly jednoznačně Bělorusky, které předpoklady potvrdily a na turnaji neztratily jediný bod. Naše ženy se 6 body obsadily čtvrtou příčku a v boji o udržení v Challenge I se v pondělí ráno utkaly se třetím ze skupiny A – Clydesdale Western (Skotsko).

Utkání o udržení bylo nesmírně napínavé. Branky padaly až ve druhém poločase.  Do vedení nás dostala v 37. minutě A. Mejzlíková z trestného rohu. Za čtyři minuty již bylo srovnáno.  Skotky zvrátily vedení na svou stranu v 60. minutě, ale dvě minuty poté srovnává skóre na 2:2 Capouchová. Z rychlého protiútoku však ostrovanky vytěžily další trestný roh a ten proměnily. Čtyři minuty před koncem utkání Bížová krásnou tečí srovnává na 3:3. Bláznivá přestřelka skončila a o vítězi utkání rozhodly nájezdy. Za náš tým byla úspěšná Capouchová a Bížová. Nejvíce oslavovaná však byla naše brankařka Andrea Vančurová, která vychytala všechny čtyři odehrané nájezdy Skotek.

Výsledky utkání:

HC Ritm Grodno – SK Slavia 5:1 (5:0), goly: Capouchová

SK Slavia – SV Arminen  2:4 (0:3), goly: Reinosová, Vařeková

SK Slavia – HC Catania 2:1 (0:0), goly: Bížová, Mejzlíková A.

Clydesdale Western – SK Slavia 3:3 (0:0), goly: Mejzlíková A., Capouchová, Bížová

Holky tak i pro příští rok udržely Challenge I.