Ženy vybojovaly postup do 2. kola!

27.8.2018

První kolo Hockey Series Open zvládla reprezentace žen na jedničku a postupuje společně s Ukrajinou a Walesem do 2. kola.

Turnaj v Litvě odehrála reprezentace pod novým realizačním týmem a s deficitem dvou hráček do pole. To ale nepřekáželo v cestě za postupem. Hockey Series Open se hraje po celém světě a třetí kolo je kvalifikací na olympijské hry. 

První krok k vysněným olympijským hrám zvládly ženy skvěle. Dvě vítězství a dvě prohry stačily na konečné druhé místo a postup. 

V prvním zápase si tým snadno poradil s Tureckem 7:1 a připsal si důležité tři body. Dařilo se proměnit trestné rohy, penaltu i vstřelit branky ze hry. To přineslo větší klid na hokejky i do hlav svěřenkyň Richarda Kotrče. 

A pak zvítězily i zápas proti domácí Litvě, ve kterém se nenechaly holky vykolejit dvěma inkasovanými brankami a strhly vítězství na svou stranu - 4:2.

Zápas s Walesem byl velmi vyrovnaný, český tým si vytvořil obrovské šance, které ale bohužel nedokázal proměnit. A naopak soupeř se prosadit zvládl. A to rovnou třikrát. V zápase hrála česká reprezentace dlouho v oslabení, ale i přes početní nevýhodu se dostala do závěrečného tlaku, který bohužel neskončil gólem. Stav utkání byl tedy 0:3.

Již ráno před posledním zápasem s Ukrajinou bylo jasné, že Česko postupuje do druhého kola. Litva totiž pouze remizovala s Tureckem 0:0, a tak hrály holky pouze o umístění. Tým vstoupil do zápasu s nasazením a s jasným cílem vyhrát. Přeci jen je Ukrajinkám co vracet: prohra z mistrovství světa v hale a prohra v semifinále druhého kola Světové ligy. Ve vyrovnaném zápase se nakonec prosadily pouze Ukrajinky a výsledek 0:1 jim zajistil první místo v turnaji. 

Česká reprezentace obsadila konečné druhé místo a postupuje do dalšího kola Hockey Series Open. Při závěrečném ceremoniálu byla vyhlášena Kateřina Laciná nejlepší hráčkou týmu.

Gratulujeme a držíme palce do dalšího kola. To se odehraje příští rok mezi dubnem a červnem. Přesnější info zveřejníme hned, jak bude známo.

 

Všechny výsledky turnaje zde: http://bit.ly/HSOLitva

 

Veronika Decsyová

pozemnihokej.cz > Reprezentace > TÝMY > Reprezentace ženy > Hockey Series Open > Ženy vybojovaly postup do 2. kola!

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...