Velikonoční turnaj v Rakovníku dětí do 15 let

30.3.2018

Jak jsme vás informovali zde 1url.cz/StcGs v těchto dnech (28. - 30.3.) se v Rakovníku odehrává turnaj talentované mládeže do 15 let. Účastní se ho jak kluci, tak holky, kdy si vyzkouší hru na „velké hřiště“ tzn. v poli bude plných 11 hráčů. V kategorii mladších žáků se hraje systémem 5 hráčů a brankář na polovinu hřiště. Organizátorům se povedlo do Rakovníka přilákat i zahraniční tým z Polska.

Trenéři Tomáš Babický a Petr Bodnár na tomto turnaji získají velmi rychle přehled o talentech v celorepublikovém srovnání, protože standardně se tréninky Sportovního střediska talentované mládeže dělí na Prahu a „venkov“. S přibývajícím věkem tito nadějní hráči budou základem pro český národní tým U16 a U18.

Tomáš Babický k tomu dodává: „Lokální výběry v takto mladém věku jsou pro nás novinkou, ve které určitě budeme pokračovat. Důležité je, že podchytíme a získáme přehled o talentovaných hráčích již v tomto mladém věku. Krom jiného na tomto turnaji dojde i ke srovnání našich hráčů s kvalitním zahraničním soupeřem. Předpokládám, že u dětí bude panovat trochu nervozita a očekávání, a právě díky tomu získají další cennou zkušenost.“ Petr Bodnár souhlasně přikyvuje a doplňuje: „Sejde se nám na 40 kluků a holek, krom nových hokejových zkušeností mají možnost poznat nové kamarády a to i právě třeba z Polska.“

Co bude pro oba trenéry oříšek je fakt, že během jednoho tréninku a během jedné porady musí mladým talentům vštípit herní systém v jedenácti hráčích. Otázkou tedy je, kdo se ve finále více zapotí, trenéři, či jejich svěřenci? :)           

 

Krásné Velikonoce všem a doufáme, že se turnaj povede :)

 

Lenka Jeřábková

pozemnihokej.cz > Mládež > SCM a SPS > Velikonoční turnaj v Rakovníku dětí do 15 let
Loading...

SCM a SPS

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

SCM a SPS

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...