Mistrovství světa mužů 2018

V indickém Bhubanéšvaru se odehrává 47. mistrovství světa mužů.

Mezitím, co u nás je v plném proudu halová sezóna, nejlepší týmy světa se soustředí především na Odisha Hockey Men’s World Cup. Turnaj byl zahájen velkolepým ceremoniálem, připomínajícím zahájení olympijských her. Na hřišti se začalo 28. 11. zápasem Belgie proti Kanadě. Belgičané, aspiranti na medaile, zvítězili 2:1. Večerní zápas už patřil domácím indům, kteří před zaplněným stadiónem nastoupili proti Jihoafrické republice. Hlasitý dav dovedl domácí tým k výhře 5:0.

Turnaj se hraje systémem skupin, 16 týmů bylo rozlosovaných do čtyř skupin po čtyřech týmech. Skupina A: Argentina, Nový Zéland, Španělsko a Francie. Skupina B: Austrálie, Čína, Irsko, Anglie. Skupina C: Indie, Belgie, Kanada a Jihoafrická republika. A Skupina D: Nizozemsko, Německo, Pákistán a Malajsie.

Následně se hraje kříž podle umístění mezi druhými a třetími týmy ve skupinách. 2. ze skupiny A si zahraje proti 3. ze skupiny B. 3. ze skupiny A naopak proti 2. ze skupiny B. Stejně tak proběhne souboj mezi skupinami C a D. Vítězové se utkají ve čtvrtfinále s týmy, které se umístily na prvním místě ve skupině. Vítězové následně postupují do semifinále a poslední den se hraje utkání o třetí místo a jako vrchol turnaje samozřejmě finále celého mistrovství světa.

Výsledky a veškeré informace najdete na oficiálních stránkách zde.

Všechny zápasy se dají sledovat živě na Youtube FIH zde.

Veronika Decsyová

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy