Rohrmax Cup 2019 (Vídeň) – 2. den

Naše týmy zahájily turnaj ve Vídni. Jde o poslední ostrou přípravu před mistrovstvím Evropy v hale týmů do 21 let

Souhrnné informace o turnaji naleznete zde:

SV Arminen : Česká Republika U21 ženy 5:3

Naše děvčata vstoupila do zápasu skvěle a po prvním vyrovnaném poločase vedla 3:1. Hned na počátku druhého poločasu stáhnul SV Arminen brankářku a na dlouhé minuty se hrálo hlavně na naší polovině. Arminen dvěma rychlými góly vyrovnal a nakonec se ujal vedení. V tu chvíli stáhnul brankářku i český tým a Arminen brankářku vrátil do hry. Před koncem zápasu jsme si vypracovali několik skvělých šancí, ale na Arminen to nestačilo a minutu před koncem přidal další gól. Nicméně i přes výsledek jsme odehráli skvělý zápas. Pro postup do finálových bojů čekáme na výsledek zápasu POST SV proti Švýcarsku – pro postup potřebujeme, aby POST SV vyhrál maximálně o 3 góly.

Sestřih – video

Česká Republika U21 muži : SV Arminen 1:10

SV Arminen je domácí tým a jeden z nejlepších v Rakousku. První poločas naši kluci hráli zhruba 10 minut vyrovnané utkání, pak ale Arminen zlepšil incitativu a zrychlil hru – poločas jsme prohráli 0:5.

Druhý poločas měli kluci pár hezkých akcí, ale bohužel z nich nepadl gól. Bohužel velké množství rohů bralo síly a Arminen z velké části rohy proměnil. Pár sekund před koncem dal gól Čeněk Zuna.

Česká Republika U21 muži : Belgie 1:13

Po prvním poločase stav 1:4. Kluci měli několik velmi pohledných akcí, ale Belgie byla důraznější, což se projevilo i na výsledku. Minutu před koncem poločasu skoroval po krásné kombinační akci Čeněk Zuna.

Belgie se ukázala jako opravdu silný soupeř, což se u úřadujícího Mistra světa dalo očekávat. I tak se naši kluci snažili a předvedli řadu povedených kombinací. Určitě cenná zkušenost zahrát si s tímto soupeřem.

Österreich U21 : Česká Republika U21 ženy 5:2

Holky odehrály svůj dosud nejlepší zápas – ač to na výsledku není vidět, předvedly skvělý týmový výkon. Zápas vůbec nebyl jednoznačný – na naší straně 2 tyčky, dvakrát těsně vedle branky, řada šancí, které bohužel nevyšly. Na naší straně se dařilo mnoha hráčkám a tým působí velice vyrovnaně a hlavně je vidět, že hráčky spolu komunikují a působí jako tým.

Rakousko hrálo pod vedení, Chrise Fausta rovněž výborný hokej. Zápas se celý odehrál ve velmi vysokém tempu, na jaký v českých podmínkách nejsme zvyklí. Nicméně i přes to, že se zápas přeléval ze strany na stranu a holky toho naběhaly velké množství, bylo vidět, že jsou dobře fyzicky připraveny a ani v závěru zápasu nepolevily. V posledních minutách se nám podařilo vstřelit gól a vypracovat si další šance.

Boj o zlato nám sice utekl, ale s hrou našeho týmu bychom měli být zejména před blížícím se ME v Polsku spokojeni.