Německo zná své halové mistry

Finále české halové extraligy vypukne již tento víkend (3. 2.), o týden dříve slavily mistrovské tituly týmy v Německu.

Německá první bundesliga je považována za nejlepší halovou soutěž, proto je také velmi hojně obsazena hráči z celé Evropy. Letos nechyběli mezi hráči a hráčkami ani čeští zástupci. Lukáš Plochý se ze Španělska na zimu přestěhoval do Krefeldu, kde pomohl týmu udržet se v elitní soutěži a s Crefelder THC obsadil 5. místo ve skupině Západ.

Za Hamburger Polo Club si zahrál Tomáš Procházka a se svým týmem se jen těsně neprobojoval do čtvrtfinále. V severní skupině skončil na 3. místě. Nejdále se v bojích o německý titul probojoval tým Harvestehuder THC, ve kterém hrají Kateřina Laciná a Veronika Decsyová. Tým bohužel nezvládl čtvrtfinále a prohrál s pozdějšími mistryněmi.

Finále si mezi ženami zahrály stejné týmy jako loni: Düsseldorfer HC a Club an der Alster. Výsledek byl ale letos opačný. Tým žen z Düsseldorfu vyhrál ve strhujícím zápase na samostatné nájezdy a slavil tak mistrovský titul.

Mužské finále přineslo překvapení v podobě účasti TSV Mannheim, které v semifinále na samostatné nájezdy vyřadilo UHC Hamburg. Finále se tedy odehrálo mezi TSV Mannheim a Club an der Alster. Ve vyrovnaném zápase nakonec zvítězil tým z Hamburku, Club an der Alster.

 

Veronika Decsyová

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy