Ženy Slavie si z evropského poháru přivezly bronzové medaile

Ženský tým Slavie patří v halových soutěžích dlouhodobě k nejlepším klubovým týmům v celé Evropě. Není tedy divu, že tým měl ambice postoupit z druhé nejvyšší halové soutěže Trophy do první evropské osmičky. O tom, že se Slavia minimálně udrží v této B divizi, rozhodly již zápasy první den. Nejprve s přehledem porazila italský tým Lorenzoni Bra 7:3 a večer pak po tvrdém souboji dotáhla do vítězného konce i souboj se skotskými soupeřkami z Clydesdale 4:2. Zatímco v prvním utkání se dařilo téměř vše, ve druhém a třetím zápase se začaly projevovat slabiny týmu zejména v situacích jeden na brankaře. A ačkoliv jsme po vítězství 3:2 nad chorvatským týmem Mladost vyhráli bez ztráty skupinu, právě neproměněné šance nás později stály postup do divize A.

Nejprve jsme nestačili na tradičního soupeře z Rakouska Arminen – 2:4 a zejména díky zmařeným tutovkám v prvním poločase pak ani na anglický tým Bowdon Hightown – také 2:4. Konečné třetí místo je tak trochu zklamáním, protože k postupu scházelo opravdu málo. “Evropský pohár se odehrává ve zcela jiném tempu než česká liga. A samozřejmě i kvalita soupeřů je rozdílná. O vítězství tak často rozhodují detaily, ale především schopnost správného rozhodování, standardní situace a zmiňované proměňování šancí v kruhu v situaci jeden na brankaře,” popisuje turnaj trenérka Slavie Karolína Kříženecká.

Tým odjel do Vídně s 11 hráčkami, protože kvůli zranění a zdravotní indispozici nemohly nastoupit dvě zkušené útočnice, a to Nikola Babická a Adéla Kleinová. Na druhou stranu velkou oporou byly čerstvé maminky Adéla Bížová a Kamila Dukátová, jimž a samozřejmě i jejich partnerům patří velký dík za zorganizování svého času tak, aby mohly hrát. Adéla Bížová byla s osmi brankami třetí nejlepší střelkyní turnaje. O našich 18 branek se podělilo celkem sedm hráček, včetně všech obránkyň.

Do divize A postupují z letošního ročníku Trophy SV Arminen (Rakousko) a Bowdon Hightown (Anglie), o soutěž níže sestupují Partille SC (Švédsko) a Clydesdale Western (Skotsko).

Nejvyšší klubová halová soutěž se v tom samém termínu odehrála v Hamburku. Nejlepším halovým týmem Evropy sezóny 2018/2019 se staly Nizozemky z LMHC Laren před ruským Dinamem Elektrostal. Naopak do Trophy padají a našimi soupeřkami v příštím roce budou HC Rotweiss Wettingen (Švýcarsko) a Waterloo Ducks HC (Belgie).

Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, asistentovi Michalu Tomsovi, fyzioterapeutovi Juliusu Smolejovi a také manažerce Lence Šmídové.

Karolína Kříženecká

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy