Kdo letos ovládl halu?

Hala je u konce, veškeré dění se opět přesune na velká venkovní hřiště, kde budou balónky létat vzduchem. Předtím je ale důležité, shrnout si, jak to letos v hale všechno dopadlo.

Starší žákyně bojovaly o titul mistra 2019 do začátku února. Na vrcholku tabulky jsou dva týmy se shodným počtem bodů: HC Hostivař a HC Bohemians. V posledním zápase sezóny se tyto dva týmy střetly a klání zvítězila Hostivař. Díky tomu také přebrala zlaté medaile pro mistryně ligy. Druhé místo patří HC Bohemians a 3. místo obsadila HC 1946 Praga.

Ligu starších žáku zvítězili hokejisté SK Slavia Praha, a to na skóre před druhým HC President a třetími HC Mnichovicemi. Liga byla velmi vyrovnaná, jak už napovídá stejný počet bodů všech tří prvních týmů.

Mezi dorostenkami to bylo o něco jasnější: Titul slavily hráčky TJ Plzeň-Litice, které v posledním zápase roztřílely Rakovník 8:0. Druhé místo obsadila SK Slavia Praha, před třetí HC Hostivař.

Soutěž dorostenců ovládl Rakovník, umístil se na prvním místě před kluby HC Mnichovice a TJ Plzeň-Litice. 4. místo obsadila SK Slavia Praha.

První ligu žen a postup do extraligy vybojovala Kadaň, která v nejvyšší lize vystřídá překvapivého sestupujícího, HC 1946 Pragu. Na druhém místě v I. lize skončily Litice a na třetím místě Rakovník B.

První lize mužů dominovala slovenská Rača. Na prvním místě má na konci ligy náskok 8 bodů před HC Hostivař. Bronzové medaile si odvezli hráči Litic B. Z extraligy mužů sestupuje HC President, který minulý rok do nejvyšší soutěže postoupil.

Mistrovské tituly v extraligách slavila mezi ženami tradičně SK Slavia Praha a mezi muži se po letech velké dřiny konečně radovali muži HC 1972 Rakovník.
Všem vítězům gratulujeme! Uvidíme, co nám přinese druhá část venkovní soutěže.

 

Veronika Decsyová

Týmy