Honza Stündl, SK UP Olomouc: Splnil se mi sen…

V průběhu osmi let, co se aktivně věnuji pozemnímu hokeji, jsem absolvoval řadu trenérských seminářů a školení. Úvodem musím říct, že hokej jsem hrál naposledy někdy v roce 1972 a rodiče, kteří společně se mnou školení absolvovali, jej nehráli vůbec. Každý seminář nebo školení bylo určitým přínosem. Naučil jsem se chápat, k čemu slouží dlouhá a krátká svalová vlákna, jak se při úderech přenáší tělem síla, kde je v danou chvíli těžiště. Znám všechny způsoby úderu, viděl jsem, jak se vede a přijímá míček, ale ouha, když vezmu do ruky hokejku a míček, zjišťuji, že skoro nic nevím. Stal se ze mne samouk. Což by nebylo tak špatné, kdybych neměl předávat své znalosti začínajícím hokejistům…

Jak všichni víme, získané špatné návyky se jen těžce odstraňují. Často při hokejové přípravě mluvíme o H. Weinovi v souvislosti s tréninkem všech kategorií. Postupnost a přizpůsobení tréninku a hry věku dětí je hlavní odkazem nejen H. Weina ale i všech, kteří přednáší o tréninku dětí. Práce s dětmi je samostatnou kapitolou, není to totiž jen o hokeji, abychom děti získali a udrželi i v průběhu puberty, potřebujeme i pedagogické a psychologické poznatky.

Trenérská práce je složitá, a proto i přípravě trenérů je třeba věnovat maximální pozornost. Vrátí se nám to.

V sobotu 23.3.2019 jsme v Olomouci uspořádali školení pro trenéry nehráče. K uspořádání tohoto školení jsme získali (jak se po školení ukázalo) znamenité lektory – Karolínu Paterson a Petra Bodnára. Tématem bylo praktické získání základních návyků v držení hokejky, vedení míčku, různých úderech a došlo i na praktická cvičení pro trénink kategorií U12-U15. Vše si účastníci vyzkoušeli na „vlastní kůži“. Karolína i Petr v průběhu odstraňovali zjištěné nedostatky. Školení mělo spád, u věcí, které se rychle zvládly, se nezdržovali a pokračovalo se dál. Všichni účastníci byli spokojeni a těší se na podobné akce. Díky Karolíně a Petrovi se mi splnil jeden pozemkářský sen.

 

Honza Stündl

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy