Májový turnaj dětí v Hradci Králové

Do Hradce Králové se sjelo 37 týmů z celé Evropy, odehrálo se 111 zápasů v kategoriích U14 / U12 / U10. Celkem padlo neuvěřitelných 543 gólů a bylo k vidění nespočet dětských úsměvů. To byl II. ročník mezinárodního turnaje v Hradci Králové!

 

Více informací k celém turnaji naleznete na samostatných webových stránkách zde.

Jan Stündl z klubu pozemního Olomouc k tomu napsal velice krásný komentář, který vystihuje atmosféru celé akce:

Ve dnech 17.5. – 19.5. 2019 proběhl v Hradci Králové mezinárodní turnaj mládeže v pozemním hokeji. Zúčastnilo se 37 týmů ze 7 zemí ve třech věkových kategoriích – U10, U12 a U14.

Výsledky, foto a videa si můžete prohlédnout na stránkách Slavie Hradec Králové a jejich speciálním webu věnovanému tomuto turnaji.

Mně jde však o něco jiného. Chtěl bych se pozastavit u dění, které se nedá na foto ani video zachytit. Při zjištění, kolik týmů se má turnaje zúčastnit a kolik zápasů odehrát ve třech dnech (v podstatě ve dvou – pátek od 13,00 do neděle 14,00), jsem si říkal, že toto zorganizovat a zajistit nemůže být v silách ani takových nadšenců a obětavců jako jsou Hradečtí. Po prvním dnu jsem však změnil názor. Vše se odvíjelo z perfektní přípravy před turnajem. Bylo patrné, že celý turnaj byl předem rozpracován do nejmenších detailů a návazností, nebyla vidět žádná vynucená improvizace, žádný zádrhel, který by vnesl zmatek nebo chaos do organizace a narušil průběh turnaje. Když vidíte jak všechno klape a do sebe zapadá, tak to vede i účastníky k přirozené disciplíně a dodržování stanovených časů.

Zázemí – něco neskutečného, jak se podařilo pořadatelům do šaten vměstnat všech 37 týmů. Tak jako vše i zde bylo vidět, že celá organizace a zajištění turnaje byla sladěna jako celek. Rozdělením hracích dob jednotlivých kategorií do ucelených celků vznikl prostor pro střídání družstev v šatnách aniž by jeden tým zakopával o druhý. Počasí vyšlo pořadatelům vstříc tak, že nehrající mohli využít připravených atrakcí nebo se kochat krásami města.

Zajištění stravy pro 450 „hladových krků“ bylo též provedeno v souladu s hracím plánem a nenarušilo průběh turnaje. I toto svědčí o promyšlenosti a provázanosti jednotlivých činností celého turnaje. Za celé tři dny jsem se nesetkal s ničím kde bych mohl říci, že se daná věc dala udělat nebo zabezpečit lépe.

Všem, kteří se na přípravě a průběhu turnaje podíleli patří velký dík. Přátelé, smekám před vámi.

Udělali jste českému hokeji velkou reklamu a prokázali, že umíte perfektně zajistit velké turnaje.

Jan Stündl

 

 

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy