MISTR České republiky v pozemním hokeji – už víme, kdo s kým!!!

Již tento víkend nás čeká vrchol domácí extraligy – boj o mistra České republiky v pozemním hokeji, který se bude letos konat v Plzni-Liticích.

Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude postupovat, a kdo s kým se utká v semifinále. Jak konec základní části napovídá, i tento rok se máme na co těšit! Vezměme to pěkně popořádku…

ŽENSKÁ EXTRALIGA

Do Final four se probojovaly týmy: Rakovník, Praga, Slavia a Hostivař. V posledních dvou kolech se rozhodovalo o finálním pořadí, které ovlivňuje, kdo s kým hraje v semifinále.

Oproti minulému ročníku se nedostal do semifinálových bojů Hradec Králové, naopak jejich místo zaujala Praga, která postupuje z konečného druhého místa.

Rozlosování semifinále ženy, 1.6.2019 SOBOTA

11:00 Praga – Slavia (hraje 2. s 3. místem, pořadí ze základní části)

15:30 Rakovník – Hostivař (hraje 1. s 4. místem, pořadí ze základní části)

Finální tabulka k nahlédnutí zde.

 

MUŽSKÁ EXTRALIGA

Zde byly boje ještě o něco napínavější, nejen, že se nevědělo konečné pořadí, ale přednostně nebylo známo, kdo bude do semifinálových bojů postupovat. Muži z Litic a Slavie byli jasní již několik kol dopředu. O poslední dvě místa v semifinále se rvaly týmy Bohemians, Rakovník a Hostivař. V posledním kole se mělo rozhodnout o těch šťastnějších.

V posledním kole musel tým Bohemians porazit slovenský tým Rača, aby si zajistil postupové 3 body. To se opravdu podařilo a zápas skončil 6:1 ve prospěch klokanů. Další z napínavých zápasů byl souboj Slavia – Hostivař, kdyby totiž Hostivař porazila sešívané, postoupila by. Ještě 9 minut před koncem tomu opravdu tak bylo, Hostivař vedla 3:2. Ale do osudu zasáhl David Vacek a srovnal na konečných 3:3. Tzn. Hostivař si z tohoto posledního zápasu odnáší jenom jeden bod a hráči napjatě sledovali zápas v Rakovníku. Pokud by Rakovník vyhrál nad vedoucím tabulky, Liticemi, tak by se postupovalo na skóre (body by byly nerozhodně). Rakovník rozehrál svůj poslední zápas základní části dobře, již v 5. minutě vedl 2:0. Následovalo ale vyrovnání a v 3. čtvrtině byl stav nerozhodný 2:2. Nakonec bylo rozhodnuto 2 minuty před koncem. Domácí publikum se mohlo radovat z gólu Radka Ostaše, Rakovník si odnesl veledůležité 3 body a postupuje do semifinále.

Rozlosování semifinále muži, 1.6.2019 SOBOTA

13:15 Slavia – Bohemians (hraje 2. s 3. místem, pořadí ze základní části)

17:45 Litice – Rakovník (hraje 1. s 4. místem, pořadí ze základní části)

Finální tabulka k nahlédnutí zde.

Přijďte se do Litic podívat, již teď můžeme zaručit nádherné hokejové zážitky. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete zúčastnit, všechny zápasy budou odvysílány na našem YouTube kanálu.

V neděli se můžete těšit na finále a udílení cen ankety o nejlepší hráče roku.

FINÁLE 2.6.2019 NEDĚLE

12:30 ŽENY

15:00 MUŽI

 

Přijďte podpořit svůj oblíbený tým! Vaši favoriti to budou potřebovat.

Vstupné: děti, důchodci 50,- / dospělí 100,-

 

Lenka Jeřábková

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy