MISTR ČESKÉ REPUBLIKY – o finalistech je rozhodnuto

Nadešel den D, jak pro všechny semifinalisty, tak pro domácí klub pozemního hokeje Plzeň-Litice. Většina organizace soutěže o Mistra ČR jde totiž za nimi a věřte, že ukočírovat celý cirkus není vůbec legrace. Děkujeme již teď všem dobrovolníkům, kteří se zde s námi na této akci podílí :). Je to pro nás zároveň generálka před Mistrovstvím Evropy juniorů (II. divize), které se zde bude konat v červenci 2019.

Všechny zápasy o tomto víkendu jsou online na YouTube kanálu Českého svazu pozemního hokeje.

Program a výsledky sobota 1.6.2019:

11:00 první semifinále žen: HC 1946 Praga x SK Slavia Praha – 0:5

První poločas byl ve znamení SK Slavia Praha. V 15. minutě skórovala Renata Capouchová, druhý gól přidala před koncem prvního poločasu Kateřina Jelínková. Již v první minutě druhého poločasu SK Slavia zvedla vedení na 3:0 zásluhou Natálie Hájkové. Tímto se zápas poměrně uklidnil. Slavia následně v třetí čtvrtině přidala ještě další dva góly (Adéla Lehovcová, Magdalena Šmídová), stav k 41. minutě 5:0 pro Slavii. Slavia začala šetřit síly. V tomto stavu Pragovka ukázala své zuby a vytěžila dvě velké šance. První zlikvidovala slávistická brankářka Andrea Vančurová. Druhá šance šla těsně mimo bránu. Ženy z HC Praga neproměnily ani dva své trestné rohy, které měly ke konci utkání. Konečný výsledek 5:0 pro SK Slavia Praha, čímž se staly prvními finalistkami.

Trenér ženského týmu HC Praga Filip Jaroš k zápasu dodává: „Bohužel jsme udělali chyby, za které nás Slavia potrestala, vyhrála zcela zaslouženě. Ale co je potřeba i tak zdůraznit, za jarní část vidím u svého týmu výrazné zlepšení herního projevu, ale bohužel to ani tak nestačilo.“

Trenérka Slavie Karolína Kříženecká chválila svůj tým za disciplinovaný výkon a dodržování taktiky: „Míče jsme získávaly na místech, která jsme si předem určily a fungovala také spolupráce mezi jednotlivými řadami. Problém jsme ale měly s přihrávkou trestných rohů, to musíme zítra vylepšit. Myslím, že lepší oslavu svých narozenin si nemohla přát naše brankářka Andrea Vančurová, která se sama předvedla několika excelentními zákroky.“

13:15 první semifinále mužů: SK Slavia Praha x HC Bohemians – 1:2

Byli jsme svědky moc hezkého zápasu. HC Bohemians otevřela skóre již v první čtvrtině zásluhou Kryštofa Bodnára. Hrál se velmi rychlý hokej. Slavia vyrovnala až v druhé polovině (38. minuta), zásluhou Dana Piteráka. Avšak hned minutu nato se útočník Bohemians Tomáš Vohnický dostal v kruhu ke střele a mířil na jistotu, klokani vedli 2:1. Psala se 39. minuta a Slavia začala být nervózní, proto vložila všechny své síly do vyrovnání. Jejich úsilí bylo znát a sešívaní začli dominovat na hřišti, bohužel David Vacek neproměnil dvě vyložené šance. Posledních 5 minut zápasu hrála SK Slavia bez brankáře, v poslední minutě měli sešívaní dokonce trestný roh, ale ani ten konečné skóre již nezměnil. Nutno podotknout, že obrovským pilířem obrany Bohemians byl Ondřej Vudmaska, který držel svůj tým až do poslední minuty. Muži z HC Bohemians nakonec zvítězili nad SK Slavia Praha 2:1 a stávají se prvními finalisty.

15:30 druhé semifinále žen: HC 1972 Rakovník x HC Hostivař – 2:0

Opět byl k vidění moc hezký zápas, kdy byly vidět šance na obou dvou stranách. První poločas bylo znát, že jsou oba týmy lehce nervózní. Rakovník byl lehce favorizován, ale ženy z Hostivaře jim zápas rozhodně nedaly zadarmo, občas na hřišti naopak dominovaly. První gól vstřelila až ve 42. minutě Veronika Kopřivová z týmu HC Rakovník. Druhý do sítě hostivařských žen přidala Iva Daňková, průběžný výsledek pro HC Rakovník 2:0. V posledních minutách měly hostivařské ženy  ještě trestný roh, avšak zůstal neproměněn. Druhými finalistkami se stává Rakovník.

Trenér HC 1972 Rakovníka Josef Ostaš k tomu dodává: „Zasloužené, vydřené vítězství. Jsem rád.“

Trenérka HC Hostivař Eva Staňková: „Bylo to vyrovnané utkání, prohry je škoda, měly jsme tři vyložené šance, které bohužel zůstaly neproměněny.“

17:45 druhé semifinále mužů: TJ Plzeň Litice x HC 1972 Rakovník – 5:2

Oba týmy nastoupily s respektem k soupeři. Začátek byl poměrně vlažný, protože Rakovník zahájil hru s defenzivní taktikou. Na začátku druhého poločasu otevřel skóre Michal Bárta z domácího týmu TJ Plzeň-Litice. To domácím vlilo energii do žil a hra velmi ožila. Na skóre to ale vliv nemělo. Naopak v 39. minutě byla odpískaná penalta ve prospěch HC Rakovník, kterou s přehledem proměnil Tomáš Jahoda (1:1). Následné nevynucené chyby hostí zapříčinily další gól ve prospěch Litic. Skóre 2:1. Díky tomuto faktu byl Rakovník nucen otevřít hru, a tím se Litice dostávaly do větších a větších šancí. Padly dva rychlé góly za sebou a vlastně 47. a 49. minuta rozhodla o dalším z finalistů: TJ Plzeň-Litice (4:1). Poslední úpravu výsledku zajistili Eduard Gerlický na 5:1 a  3. minuty před koncem ještě skóroval z Rakovníku Duong Trang Thang, kterému nikdo neřekne jinak než Tomáš.

Tomáš Levý, trenér Litic: „Učíme se vyhrávat rozhodující zápasy, v posledních čtyřech letech se nám to vůbec nedařilo. Zkušenější hráči v týmu v sobě konečně našli energii a sílu být vzorem pro mladší spoluhráče a společně vyhráli tento tak důležitý zápas na domácím hřišti. Těšíme se na zítřejší finále.“