MISTR LIGY České republiky – známe vítěze!!!

Dnes v neděli 2. 6. 2019 pokračuje v Liticích víkendový maraton, vrchol pozemního hokeje sezóny 2018/2019. Včera se v semifinálových bojích rozhodlo o dnešních finalistech.

Prvními známými finalistkami se staly ženy z SK Slavia, které porazily HC Praga výsledkem 5:0. Druhými finalistkami se staly ženy z HC Rakovník, kdy po bojovném zápase nakonec porazily HC Hostivař 2:0.

12:30 FINÁLE ŽENY: HC 1972 Rakovník x SK Slavia Praha – 1:2

Ženy z HC Rakovník byly několikrát ve finále, kousek od zisku titulu Mistra ČR. Naposledy vyhrály titul v roce 2007. Letos opět doufaly, že se promění jejich nenaplněné ambice. Slavia to moc dobře věděla, proto bylo nad slunce jasné, že obhajoba titulu bude i tento rok velmi složitá.

První poločas oba týmy začaly velmi opatrně. Řekněme, že se hrálo na „oťukávanou“ s čím kdo přijde. Jak plynul čas, ženy z SK Slavia pomalu přebíraly taktovku celé hry. Na začátku druhé čtvrtiny měly výhodu v podobě trestného rohu, střela vypálená Adélou Lehovcovou byla tečována rakovnickou obránkyní a skončila v síti. Slavia vede 1:0. O tři minuty později byla proti Slavii odpískaná penalta (sekání v kruhu). I když si slávistická brankářka Andrea Vančurová na míček sáhla, Anna Vorlová penaltu proměnila. Těsně před koncem prvního poločasu měla na hokejce připravený gól Nikol Babická, v poslední chvíli se velmi chytře rozhodla přihrát své spoluhráčce Renatě Capouchové, která byla na penaltě úplně sama. Slavia zvýšila svůj náskok na 2:1.

Třetí čtvrtina byla ve znamení rychlého přesouvání hry. Tlak byl větší a větší na obou stranách. Rakovník měl na hokejkách několik vyložených šancí, bohužel ani jednu nedokázal proměnit. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda dojde k vyrovnání. Slavia nakonec udržela své vítězství a obhájila titul i letos.

Trenér HC Rakovník Josef Ostaš řekl: „Prohrané finále mne vždy velmi mrzí, zvlášť letos, když to bylo velmi vyrovnané. Slavia měla sice více ze hry, ale my měli více gólových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Oproti minulým rokům jsme ale situaci zvládli po psychické stránce, takže do poslední chvíle nebylo jasného vítěze. Na holky jsem pyšný, tak třeba příští rok.“

„Cením si individuálního i kolektivního výkonu celého týmu. A moc důležitá pro mě byla i podpora hráček, které se nevešly do nominace. Zápas byl hodně tvrdý a kdyby nám vyšly lépe nahrávky trestných rohů, věřím, že bychom skórovaly a měly bychom zápas více pod kontrolou. Na druhou stranu takto napínavý zápas si finále extraligy zaslouží, oba týmy musely předvést maximální výkon.“ říká trenérka SK Slavia Karolína Kříženecká, pro kterou je to první zisk titulu Mistra ČR pozemního hokeje v roli hlavní trenérky.

15:00 FINÁLE MUŽI: TJ Plzeň Litice x HC Bohemians 2:1

Hrál se krásný, otevřený hokej, jak se na velké finále sluší a patří. Zhruba 400 diváků si přišlo na své. První poločas byl bohužel bez gólu, ale i tak bylo k vidění mnoho šancí. Na začátku druhého poločasu proměnil gól z trestného rohu Ondřej Soukup. Hra se přelévala od brány k bráně. Bylo vidět, že Litice chtějí remízovat. 5 minut před koncem si HC Bohemians vybojovali i penaltu, avšak Tomáš Vohnický ji neproměnil. Tím Litice dostaly novou energii do žil a povedlo se jim nakonec vyrovnat 3 minuty před koncem. Tribuny propadly v bujarý jekot. Konec utkání nerozhodně 1:1.

Následovaly nájezdy. Litice daly, Bohemians srovnali, tak to pokračovalo po celou dobu… Až poslední nájezd rozhodl Lukáš Nocar a Litice mohly propuknout v plnou radost. Po 9 letech opět získali titul MISTRA České republiky v pozemním hokeji. Jelikož se hrálo na domácí půdě, sami si umíte představit, co se tu odehrávalo… 🙂 Lepší zakončení sezóny, po tom, co se v Liticích vybudovalo celé nové hřiště, si ani Litičtí nemohli přát.

Novým Mistrům ČR GRATULUJEME.

Oba zápasy si můžete prohlédnout na našem YouTube kanálu zde.

Pro více informací o detailech zápasu (soupiska, střelci gólů, karty) se můžete podívat na odkazy níže:

Finále ženy

Finále muži

Za fotografie děkujeme Petrovi Růžkovi.

 

Lenka Jeřábková

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy