Děvčata U14 na mezinárodním turnaji v Holandsku (8.-10.6.2019)

Po 14hodinové cestě z Prahy a pátečním tréninku v místě turnaje nás dnes čekaly 3 zápasy.  Do prvního zápasu proti Eintracht Braunschweig šly holky s velkým očekáváním a správnou nervozitou. Zápas, ve kterém měly více ze hry, ale skončil 1:0 pro soupeře. V druhém zápase proti týmu HC Victoria holky předvedly skvělý výkon. Důraz v osobních soubojích, nasazení a kombinace soupeřky velmi překvapily. Ale staré známé pravidlo „nedáš – dostaneš“ se potvrdilo. Ani za stavu 1:0 pro soupeře náš tým nepolevil a vypracoval si několik šancí, které se bohužel nepodařilo proměnit. Konečný výsledek byl 2:0. Naším posledním soupeřem byl tým SV Kampong. Během prvního poločasu bylo z obou stran možné pozorovat mnoho nevynucených chyb a jednu z nich soupeř potrestal gólem do naší sítě. Ve druhém poločase se náš tým opět zvedl, hrál lépe, ale na vstřelení gólu to nestačilo. Zápas skončil tedy výsledkem 1:0 pro SV Kampong.

Druhý den našimi soupeři byli: Mannheimer HC, RCP de Barcelona, Harvestehuder THC. V prvním zápase naše děvčata utrpěla prohru 0:2. V zápase druhém přišla tolik očekávaná výhra nad týmem z Barcelony 1:0. Poslední zápas dopadl nerozhodně 0:0, proto následovaly nájezdy, které český tým prohrál ve skóre 1:2.

Poslední den děvčata hrála proti Armagh HC (prohra 0:1) a proti RCP de Barcelona, kdy padla tolik očekáváná výhra 4:0.

Více informací o výsledcích najdete zde: http://hollandelitehockeycup.com/schedule/match-schedule/

Trenérka Karolína Paterson k tomu dodává:

„Přijely jsme sem odehrát kvalitní utkání a získat zkušenosti na mezinárodním poli. Dívky odehrály vyrovnaná utkání, čemuž odpovídají i výsledky zápasů, které končily jedno-brankovým rozdílem. V závěrečném utkání už děvčata šance dokázala proměnit a zvítězit 4-0. Konečné umístění neodpovídalo předvedené hře.“

 

Konečné umístění: 15. místo

Pro děvčata to byl nádherný zážitek, že mohly hrát v Holandsku na mezinárodním turnaji. Poměřit své síly s kluby jako je například SV Kampong, který má základnu 3 000 členů, což odpovídá celé hráčské základně v Čechách a na Moravě. Jistě byla zážitkem i atmosféra, která na takových mezinárodních turnajích panuje 🙂

Karolína Paterson & Lenka Jeřábková

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy