Mistrovství Evropy juniorek v Turecku již příští týden

Před několika dny začaly prázdniny. Doba dovolených, odpočinku a dalších radovánek. V tomto módu ale rozhodně nejsou naše juniorky. Ba naopak. Vzhledem k blížícímu se mistrovství Evropy (II. divize) v Turecku jsou právě v nejdůležitější části přípravy.

Již od začátku května se děvčata s celým realizačním týmem pravidelně schází na trénincích a kempech, aby se sehrály, naučily se nové techniky a zažily si herní strategii, kterou jim předává hlavní trenérka Karolína Kříženecká. Juniorky mají mimo jiné za sebou přípravný celovíkendový kemp v Rakovníku, kam přijela i reprezentace do 21 let z Rakouska. Kromě tréninků byly odehrány i dva přípravné zápasy. Oba trenéři si tak mohli vyzkoušet aktuální úroveň svých týmů.

Foto: David Svoboda // více fotek zde

Na posledním mistrovství Evropy juniorek (II. divize) v roce 2017 skončily české juniorky na 3. místě. O jedno místo jim tak utekla příčka, která zaručuje postup do elitní divize nejlepších osmi týmů z celé Evropy. Češky tenkrát v semifinále prohrály s Běloruskem 1:3 a  v zápase o bronz porazily v napínavém souboji právě Rakušanky výsledkem 3:2 poté, co musely otáčet výsledek. Tento turnaj se odehrával na domácí půdě v Hradci Králové. Více informací o mistrovství Evropy juniorek 2017 (II. divize) najdete zde.

Teď se ale píše rok 2019 a od 14.7. začíná další mistrovství Evropy (II. divize) v Turecku, přímo na pobřeží ve městě Alanya. Nepříjemné horko, které panuje v posledních dnech v České republice, kvitují trenéři juniorek, protože děvčata si alespoň mají možnost zahrát v podmínkách, které je čekají v prosluněném Turecku.

Skupina „A“

Itálie

Polsko

Turecko

Ukrajina

 

Skupina „B“

Rakousko

Česká republika

Skotsko

Wales

Juniorky čeká první zápas s rakouským týmem v neděli 14.7. od 11:15 (místního času), tzn. 10:15 času našeho. Další bude následovat hned v pondělí 15.7. od 18:00 hodin (místní čas), v úterý děvčata budou mít volno a následuje poslední zápas v základní části s Walesem ve středu 17.7. od 11:15 (místní čas). Finále se bude hrát v sobotu 20.7. Rozpis celého turnaje najdete zde.

Trenérka Karolína Kříženecká přizvala ke spolupráci s juniorkami Jana Procházku a Tomáše Mojžíše, kteří tým podporují v oblasti mentální přípravy, výživy i práce s energií. Oba pánové mají za sebou úspěchy, které si zaslouží respekt. Tomáš byl hráčem ledního hokeje jak v národním týmu (zlato MS 2010, bronz 2012), tak hrál i NHL. Honza byl dlouhá léta součástí realizačního týmu reprezentace v ledním hokeji (MS i olympiády) či florbalu, se kterými si sáhl na absolutní světovou špičku.

V pátek 5.7. mají  juniorky další dvojfázový trénink na pražské Slávii, posléze se dozví finální nominaci 18 hráček. Budeme vás o průběhu turnaje průběžně informovat.

Užší nominace:

Babická Nikol                     SK Slavia Praha

Bašová Kateřina               HC1972 Rakovník

Dolívková Lucie                 TJ Plzeň – Litice

Duchková Lucie                TJ Plzeň – Litice

Hájková Natálie                SK Slavia Praha

Hanzlová Karolína            HC1972 Rakovník

Holubcová Tereza           HC Hostivař

Hraníčková Eliška             HC Bohemians

Jelenová Adéla                 TJ Plzeň – Litice

Kolářová Anna                  HC1946 Praga

Kopecká Martina             HC Bohemians

Kožíšková Adéla               TJ Plzeň – Litice

Nováková Natálie            SK Slavia Praha

Pazlarová Tereza             HC Hostivař

Pažitková Bára                  HC Mnichovice

Průchová Klára                  TJ Plzeň – Litice

Rejlová Markéta              HC Bohemians

Semrádová Zuzana         HC1946 Praga

Stehlíková Michaela       HC1972 Rakovník

Mrázová Rozárie              HC1972 Rakovník

Šafaříková Kristýna         HC Hostivař

 

Realizační tým:

Karolína Kříženecká        hlavní trenér

Jan Kopecký                      asistent trenéra

Miroslav Semrád             video operátor

Lenka Jeřábková              manager týmu

Jakub Novák                      fyzio

Jan Procházka                   mentální kouč

 

Lenka Jeřábková

Týmy