Mistrovství Evropy juniorek v Turecku již příští týden

Před několika dny začaly prázdniny. Doba dovolených, odpočinku a dalších radovánek. V tomto módu ale rozhodně nejsou naše juniorky. Ba naopak. Vzhledem k blížícímu se mistrovství Evropy (II. divize) v Turecku jsou právě v nejdůležitější části přípravy.

Již od začátku května se děvčata s celým realizačním týmem pravidelně schází na trénincích a kempech, aby se sehrály, naučily se nové techniky a zažily si herní strategii, kterou jim předává hlavní trenérka Karolína Kříženecká. Juniorky mají mimo jiné za sebou přípravný celovíkendový kemp v Rakovníku, kam přijela i reprezentace do 21 let z Rakouska. Kromě tréninků byly odehrány i dva přípravné zápasy. Oba trenéři si tak mohli vyzkoušet aktuální úroveň svých týmů.

Foto: David Svoboda // více fotek zde

Na posledním mistrovství Evropy juniorek (II. divize) v roce 2017 skončily české juniorky na 3. místě. O jedno místo jim tak utekla příčka, která zaručuje postup do elitní divize nejlepších osmi týmů z celé Evropy. Češky tenkrát v semifinále prohrály s Běloruskem 1:3 a  v zápase o bronz porazily v napínavém souboji právě Rakušanky výsledkem 3:2 poté, co musely otáčet výsledek. Tento turnaj se odehrával na domácí půdě v Hradci Králové. Více informací o mistrovství Evropy juniorek 2017 (II. divize) najdete zde.

Teď se ale píše rok 2019 a od 14.7. začíná další mistrovství Evropy (II. divize) v Turecku, přímo na pobřeží ve městě Alanya. Nepříjemné horko, které panuje v posledních dnech v České republice, kvitují trenéři juniorek, protože děvčata si alespoň mají možnost zahrát v podmínkách, které je čekají v prosluněném Turecku.

Skupina „A“

Itálie

Polsko

Turecko

Ukrajina

 

Skupina „B“

Rakousko

Česká republika

Skotsko

Wales

Juniorky čeká první zápas s rakouským týmem v neděli 14.7. od 11:15 (místního času), tzn. 10:15 času našeho. Další bude následovat hned v pondělí 15.7. od 18:00 hodin (místní čas), v úterý děvčata budou mít volno a následuje poslední zápas v základní části s Walesem ve středu 17.7. od 11:15 (místní čas). Finále se bude hrát v sobotu 20.7. Rozpis celého turnaje najdete zde.

Trenérka Karolína Kříženecká přizvala ke spolupráci s juniorkami Jana Procházku a Tomáše Mojžíše, kteří tým podporují v oblasti mentální přípravy, výživy i práce s energií. Oba pánové mají za sebou úspěchy, které si zaslouží respekt. Tomáš byl hráčem ledního hokeje jak v národním týmu (zlato MS 2010, bronz 2012), tak hrál i NHL. Honza byl dlouhá léta součástí realizačního týmu reprezentace v ledním hokeji (MS i olympiády) či florbalu, se kterými si sáhl na absolutní světovou špičku.

V pátek 5.7. mají  juniorky další dvojfázový trénink na pražské Slávii, posléze se dozví finální nominaci 18 hráček. Budeme vás o průběhu turnaje průběžně informovat.

Užší nominace:

Babická Nikol                     SK Slavia Praha

Bašová Kateřina               HC1972 Rakovník

Dolívková Lucie                 TJ Plzeň – Litice

Duchková Lucie                TJ Plzeň – Litice

Hájková Natálie                SK Slavia Praha

Hanzlová Karolína            HC1972 Rakovník

Holubcová Tereza           HC Hostivař

Hraníčková Eliška             HC Bohemians

Jelenová Adéla                 TJ Plzeň – Litice

Kolářová Anna                  HC1946 Praga

Kopecká Martina             HC Bohemians

Kožíšková Adéla               TJ Plzeň – Litice

Nováková Natálie            SK Slavia Praha

Pazlarová Tereza             HC Hostivař

Pažitková Bára                  HC Mnichovice

Průchová Klára                  TJ Plzeň – Litice

Rejlová Markéta              HC Bohemians

Semrádová Zuzana         HC1946 Praga

Stehlíková Michaela       HC1972 Rakovník

Mrázová Rozárie              HC1972 Rakovník

Šafaříková Kristýna         HC Hostivař

 

Realizační tým:

Karolína Kříženecká        hlavní trenér

Jan Kopecký                      asistent trenéra

Miroslav Semrád             video operátor

Lenka Jeřábková              manager týmu

Jakub Novák                      fyzio

Jan Procházka                   mentální kouč

 

Lenka Jeřábková

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy