ME JUNIOŘI: Česko nestačilo na Irsko, 0:8

ČESKÁ REPUBLIKA – IRSKO 0:8 (0:5)
Důležité utkání pro český tým začalo optimisticky. Přes malou optickou převahu irského favorita se do první šance dostal plzeňský Čeněk Zuna. Útočné akce se vystřídaly na obou stranách bez gólového efektu. V desáté minutě se zjevil nikým nekrytý irský hráč na pravé straně trestného kruhu a ve vyložené situaci se nemýlil.
Druhá část hry nezačala pro český tým dobře. V sedmnácté minutě přidal irský tým další gól, po neslané, nemastné skrumáži v českém trestném kruhu – 0:2.  Tři minuty na to padl do české sítě další gól. Chyba české obrany znamenala rychlý irský protiútok, který skončil v brance českého gólmana Václava Uhlíře. O dvě minuty se situace opakovala. Rychlá irská rozehra, propadnutí české defenzívy a z pravé strany mířil opět míček pod břevno domácí branky – 0:4. Irové byly střelecky při chuti. Akcí přes levou stranu se dostali před českou svatyni a do prázdné branky uklizený míček znamenal jejich pátý gól.
Druhá polovina začala údržbou irského týmu. Nikam se netlačil, mimořádné šance si až na výjimky nevytvářel a ani český tým do žádných nepustil. To přineslo více míčků na české hokejky, sice to nepřinášelo souvislejší akce domácích, ale okamžik být ve hře byl pro české hlavy důležitý. I s ohledem na další utkání, v tuto chvíli již ve skupině o udržení. Z letargie druhé půle vystoupily jen dva trestné rohy irského týmu. Druhý skončil tělem českého obránce za českým brankářem Skálou. S nařízenou penaltou se Empey Conor nepáral. I když několik dalších situací mladý český brankář úspěšně vyřešil, na samostatný nájezd Matthewa Crookshankse nestačil. Ani na ránu do pravého horního českého růžku, který Irové vymetli z trestného rohu – 0:8. Český tým začne svojí pouť o udržení v divizi „B“ hned středečním utkáním s Běloruskem, které se již bude počítat do tabulky poražených.

Zítra náš tým čeká od 18:00 poslední zápas ve skupině, a to proti Bělorusku. Pokud kluci zvítězí, nesou si body do spodní minitabulky, které jsou důležité pro další umístění v turnaji. Z této divize sestupuje „pouze“ jeden tým.

Přijďte fandit i zítra! Děkujeme za dnešní fanouškovskou účast, která byl v plném nasazení po celou dobu zápasu. Dnes na hřišti v Liticích bylo 410 diváků. Děkujeme!!!

text:Tomáš Levý
foto: Petr Růžek
grafika: Martina Babická

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy