ME JUNIOŘI: Druhý den turnaje je za námi

Je za námi druhý den Mistrovství Evropy juniorů divize B. v Liticích. V pondělí sehrály zápasy týmy skupiny B.

Portugalsko vs Itálie 0:6

Zápas o italskou povinnost vyhrát a tím si ponechat cestu do finálové čtveřice a portugalský o sen překvapit soupeře a sami sebe.
První šance měl italský tým, hned ve druhé minutě se jeho útočníci objevili opakovaně před brankou soupeře. Počáteční tlak vyvrcholil trestným rohem a následným gólem z hokejky Manuela Monda. Italský tým neponechal nic náhodě, svého soupeře i nadále presoval po celé jeho obranné polovině. Vytržením
z italského tlaku byla jediná návštěva Portugalců v této čtvrtině na útočné polovině Itálie. Trestný roh však ani nevystřelili. Italská chuť do hry pokračovala, gól však ani z několika trestných rohů a několik náznaků šancí nepadl. Linie zápasu pokračovala i v druhém dějství. Itálie ihned v šestnácté minutě zvýšila na 2:0. Hra postupně ztrácela trochu tempo pod dojmem jednoznačného průběhu. Oživení přinesl další trestný
roh Itálie, v kterém se exekutor Mondo svým čtvrtým gólem v turnaji nemýlil. Druhou půli začal italský tým stylově. Ve třicáté třetí minutě trestným rohem, který po krásné kombinaci zužitkovali – 4:0. Trestné rohy se v tomto zápase vůbec staly italskou dominancí. Další gól z této standardní situace opět přidal hráč č. 5 Sior, který tím završil svůj střelecký hattrick. Čtvrtá čtvrtina přinesla portugalské oživení. Přesto, že se italský tým dostal do několika nadějných situací, i portugalský útok se několikrát dostal k italské brance. Utkání v tu chvíli konečně probíhalo mezi oběma brankami. Pomyslnou tečku za italskou částí utkáním udělal italský tým pět minut před koncem, když vstřelil nádhernou tečí ze vzduchu svoji šestou branku. A poslední vzrušení vzbudila střela portugalského týmu pět sekund před koncem, bohužel neúspěšná.

Rusko vs Skotsko 2:5

Dnešní druhý a také poslední zápas skupiny A byl dlouhou dobu ve znamení vyrovnaného utkání.
Hned v první minutě zápasu vystřelil skotský hráč velmi nepříjemnou ránu, při které naštěstí pro Rusy
byla nastřelena pouze tyčka. O chvíli později se obdobná akce odehrála na druhé straně hřiště, kdy
tyčku nastřelil naopak tým Ruska. Ve druhé minutě byl odpískán první roh pro Skotsko, avšak gólu
jsme se nedočkali. Další část první třetiny se odehrála v pozvolném tempu, kdy se hra přesouvala ze
strany na stranu. Po první odpískané dvouminutové přestávce bylo skóre 0:0 a na první gól zápasu
jsme si museli tedy ještě chvíli počkat.
Druhá čtvrtina začala znova v pozvolném tempu. V 19. minutě dostal ruský hráč zelenou kartu a
Rusové se i přes vlastní oslabení dostali do útočného kruhu, dokonce se dostali ke střele, avšak i
v tomto případě byla pouze nastřelena tyčka.
První gól zápasu byl vstřelen ve hře až ve 21. minutě skotským hráčem s číslem 14 – Cameronem
Goldenem. Další minuty druhé čtvrtiny byly ve znamení mnoha odpískaných rohů na obě strany,
ovšem skóre zůstalo neměnné – 1:0 pro Skoty.
Až ve 34. minutě opět za Skotko skóroval hráč s číslem 14, gól padl po krásné akci ze hry.
Rusové po druhém inkasovaném gólu začali více tlačit a jejich pres si vysloužili roh. Po rychlé
rozehrávce a ještě rychlejší střele se změnilo skóre na 2:1, gól vstřelil hráč s číslem 5 – Alexey
Sobolevskiy.
Na konci třetí části se skóre nijak nezměnilo, proto týmy vstoupily do poslední čtvrtiny s prozatímním
skóre 2:1 pro Skotsko. Ihned po odpískání poslední části zápasu začala hra nabírat na intenzitě.
V 54. minutě byl vyloučen hráč skotského týmu, což znamenalo novou šanci k vyrovnání pro Rusy.
Svou šanci avšak promarnili, když o minutu později byl na pět minut po obdržení žluté karty vyloučen
hráč Ruska. Zbytek zápasu tedy Rusové dohrávali jen v 10 hráčích. O minutu později byli hráči Ruska
znova potrestáni, kdy protihráč s číslem 19 vstřelil gól a změnil skóre na 3:1. Par vteřin nato opět
došlo ke změně skóre. Na 4:1 navyšoval gólem ze hry skotský hráč číslo 3. Rusko ovšem nezůstalo
pozadu a svým druhým gólem v zápase pozměnil skóre na 4:2 hráč s číslem 5.
Všechny naděje se ruskému týmu vytratily pár vteřin po vstřelené brance. Skotský hráč Andrew
McConnell navýšil na 5:2. Ke změně skóre již nedošlo, a tak si skotští fanoušci hlasitě mohli odpočítat