ME JUNIOŘI: Česko – Bělorusko 2:4

Poslední zápas základní části skupiny A odstartoval přesně v 18 hodin a všichni čeští fanoušci se těšili
na další zajímavý souboj. Tentokrát se jednalo o týmy, které ještě v základní části nevyhrály ani jeden
zápas, proto jsme očekávali, že se bude jednat o nelehký boj, protože si oba týmy chtěly zvýšit
sebevědomí před dalšími zápasy a vstoupit do bojů v dolním kříži s bodovým základem.
Jak již bylo předpokládáno, zápas se hned od začátku vyvíjel velmi dynamicky a hra se točila ze strany
na stranu. Hned první šance na gól se naskytla v 2. minutě, kdy byl nařízen trestný roh proti českému
týmu. Běloruští hráči ovšem minuli, a tak se mohlo pokračovat v zápase se stejným skóre.
První čtvrtina nepřinesla žádné další větší šance a akce.
K první větší šanci českého týmu došlo až ve druhé čtvrtině, kdy se ke gólové akci dostali Pavel
Matoušek a Čeněk Zuna, ale bohužel ani jeden neskóroval.
V 19. minutě jsme viděli první gól zápasu, který vstřelil běloruský hráč s číslem 10, Dzianis Tsaluika.
Toto k sebevědomí českých hráčů nepomohlo a hra se více odehrávala na české polovině, kde Češi
museli aktivně bránit. Bohužel o 5 minut později inkasovali druhý gól opět z hokejky hráče číslo 10,
na který ovšem o minutu později Češi odpověděli snížením skóre na 2:1. O první český gól se zasloužil
po krásné akci Eduard Gerlický. Ihned po vstřelení gólu bylo vidět, že hráči „dostali novou krev do žil“
a Bělorusy tlačili. Ve 28. minutě byl nařízen trestný roh, kterého Češi nevyužili. Poločas tedy skončil
1:2 pro Bělorusy.
Do další čtvrtiny Češi vstoupili s velkou vervou a bojovností, což se jim vyplatilo. Ve 32. minutě byl
odpískán roh proti Bělorusku, který po teči Čeňka Zuny skončil v síti. Stav byl srovnán na 2:2.
V následujících minutách jsme viděli velké množství šancí na obou stranách. Šťastnějším týmem ve
37. minutě byl tým Běloruska, když Dzmitry Krot vstřelil gól a navýšil skóre na 3:2 pro Bělorusko. Ve
45. minutě se znova prosadil běloruský hráč a naděje pro český tým se postupně rozplývaly. Naši
junioři se ovšem nevzdávali a stále se tlačili do útočného pásma. Poslední větší šanci jsme
zaznamenali ve 49. minutě, kdy si Češi vybojovali roh, bohužel bez gólového zakončení.
V rychlém tempu pokračovalo i zbylých 11 minut, ve kterých jsme bohužel neviděli žádný další gól.
Konečné skóre je tedy 4:2 pro Bělorusy.
V pátek české juniory čeká další soupeř POZOR ZMĚNA  od 12:30 Portugalsko.

text: Nikola Mládková
grafika: Martina Babická