ME JUNIOŘI: čtvrtý hrací den

Skotsko – Itálie 2:3

Očekávaný duel o postup do horního kříže a živení naděje na vítězství v celém turnaji zahájil lépe italský tým. Již ve čtvrté minutě střílel třetí trestný roh na skotskou branku. A v něm se také italský střelec Manuel Mondo nemýlil. Až okolo desáté minuty se skotský tým začal z opaření probouzet. Vynutil si první trestný roh, byť nebyl úspěšný, hra se rozlila po celém hřišti. Jenže ve třinácté minutě úřadoval ze stejné standartní situace po druhé jeden z top střelců celého turnaje Manuel Mondo – 0:2.

Jak Italové čtvrtinu opustili, tak i další začali. Opět proměněným trestným rohem, tentokráte z hokejky Pietra Laga . Následné lehké zatažení vedoucího týmu nabídlo prostor pro Skoty. Jenže výborná zónová obrana soupeře a beznaděj v přechodu na útočnou polovinu žádný vzruch před italskou brankou nepřinesly. Naopak, stále se blýskalo před svatyní v tu dobu vedoucího týmu skupiny.

Začátek druhé půle kopíroval první. Zatímco italský tým přidával trestné rohy, Skoti se dostávali před jeho branku ojediněle. Změna přišla okolo čtyřicáté minuty. Skoti hnaní početným davem fanoušků vybojovali trestný roh a ten proměnili – 1:3. Postupně narůstající skotský tlak ztlumilo malé zaváhání v obraně, které následně přineslo sérii italských rohů. Zatažená brzda závěrečného skotského ataku skončila úspěšným odvrácením této italské nadvlády a hra se opět přestěhovala před italskou branku. Výsledkem bylo další snížení brankového rozdílu na rozdíl jednoho gólu. Opět, jak jinak, z trestného rohu.  Italský tým vědom si důležitosti výhry zbraně nesložil. Hra se opět posunula na celé hřiště, objevili se šance před oběma brankami, nicméně konečný výsledek se již nezměnil.
130 diváků

Portugalsko – Rusko 1:9

Dnešní celkově druhý zápas a současně první zápas skupiny B mezi Portugalskem a Ruskem již od
začátku předpovídal velký boj, jelikož Rusko nastupovalo s vědomím, že pokud zápas vyhraje o 6 a
více gólu, postup do horního kříže je nemine a Itálie tím pádem na skóre padne do spodního kříže.
Naopak ze strany Portugalska jsme očekávali tlak a snahu co nejvíce Rusku jejich cestu k postupu znesnadnit.
Hned ve třetí minutě padl první rychlý gól po hezké akci Rusů. O tři minuty později padl další ruský gól
a všem přítomným bylo hned jasné, že Rusové si jsou vědomi toho, že jejich eventuální postup na
tomto turnaji je jen v jejich rukách a vše závisí na množství vstřelených gólů. Kanonáda ruského týmu
pokračovala i nadále. Po nařízeném trestném rohu se trefil kapitán s číslem 8 – Gregorii Arusiia a
skóre se změnilo na 3:0. Ve třinácté minutě byl nařízen trestný roh proti Portugalsku. Ačkoliv ruští hráči měli celou akci hezky vymyšlenou, k navýšení skóre nedošlo.
První čtvrtina byla v rytmu Ruska, které Portugalce tlačilo a vyčkávalo na jejich chyby, kterých
následně využívalo. Bylo jen otázkou času, kdy se ruský tým dočká svých vytoužených 6 gólů. Pro
Portugalsko byl v tuto chvíli velkou záchranou jejich skvěle chytající gólman Carlos Pedro.
Druhá čtvrtina byla z ruského pohledu v pomalejším a klidnějším tempu, naopak portugalský tým začal vystrkovat drápky. V 19. minutě se Portugalci dočkali svého prvního trestného rohu, bohužel zakončení nedopadlo gólovou radostí. Rusové v druhé čtvrtině neproměňovali vyložené šance a portugalských hráčů pres končil neúspěšně. Ve třetí čtvrtině Rusové docílili svého – vstřelili 6. gól a čekalo se, zda budou chtít v další čtvrtině své skóre navýšit, anebo zda jen budou bránit skóre současné.
Poslední čtvrtina začala celkově v rychlejším tempu ze strany Portugalska a v duchu promarněných
rohů Ruska, na čemž se podílel i nadále skvěle chytající gólman. Ve 49. minutě se aktivita Portugalců
konečně projevila – vstřelili svůj první gól zápasu. Skóre bylo 6:1. Po vstřeleném gólu se hra opět přesunula spíše na portugalskou polovinu a do konce zápasu padly ještě tři další góly do portugalské sítě. Konečný stav je 9:1 pro Rusko, čímž si zajistili postup do horního kříže.

Irsko – Turecko 7:1

Zatím nejrychlejší gól turnaje padl, když ještě neproběhla čtyřicátá minuta utkání. Irský dlouhý balon přes polovinu hřiště, klička, centr a David Mawhinney pohodlně skóroval tečí. O minutu později již bylo skóre 2:0. Tentokráte se prosadil z trestného rohu Guy Sarrat. Jenže stačil jeden turecký protiútok a místo irské dominance, se turecký tým dokázal dostat ke čtyřem trestným rohům za sebou. Žádný však neskončil gólovým zápisem. Zajímavé věci se však odehrávali na druhé straně. Irský protiútok po levé straně, citlivě ponechaná výhoda a zakončení úderem do levého horního růžku znamenalo vedení 3:0.
Turecký tým se však na tomto turnaji nevzdává. V devatenácté minutě dokázal snížit z trestného rohu na 3:1.  A tím začala zajímavá fáze zápasu. Takřka další akce irského týmu byla zakončena gólem. Rychlý protiútok po pravé straně, faul tureckého obránce znamenali jediné – penaltu. S tou se opět Guy Sarrat nepáral – 4:1. Netrvalo dlouho a Irové skórovali znovu. Tentokráte gólem ze hry. Hra postupně uvadávala, rozdíl v gólech byl již poměrně vysoký. Hru dělaly pestrou hlavně trestné rohy, ale ani z nich ani jeden z týmů nedokázal do konce čtvrtiny skórovat.
Kdyby nebyla středa, možná by diváci chtěli po pořadatelích kávu po obědě. Hra plynula, Irové kontrolovali hru, ale šance ani jiná vzrušení moc nepřibývaly. Změnu opět přinesli Irové. V padesáté minutě gólem nekompromisní střelou do bednění turecké branky – 6:1. Irský tým opět dostal chuť do hry, následovaly dvě další střely. Svoje znovu nabyté úsilí korunovali sedmým gólem z trestného rohu.
120 diváků

Bělorusko – Česko 4:2

Poslední zápas základní části skupiny A odstartoval přesně v 18 hodin a všichni čeští fanoušci se těšili
na další zajímavý souboj. Tentokrát se jednalo o týmy, které ještě v základní části nevyhrály ani jeden
zápas, proto jsme očekávali, že se bude jednat o nelehký boj, protože si oba týmy chtěly zvýšit
sebevědomí před dalšími zápasy a vstoupit do bojů v dolním kříži s bodovým základem.
Jak již bylo předpokládáno, zápas se hned od začátku vyvíjel velmi dynamicky a hra se točila ze strany
na stranu. Hned první šance na gól se naskytla v 2. minutě, kdy byl nařízen trestný roh proti českému
týmu. Běloruští hráči ovšem minuli, a tak se mohlo pokračovat v zápase se stejným skóre.
První čtvrtina nepřinesla žádné další větší šance a akce.
K první větší šanci českého týmu došlo až ve druhé čtvrtině, kdy se ke gólové akci dostali Pavel
Matoušek a Čeněk Zuna, ale bohužel ani jeden neskóroval.
V 19. minutě jsme viděli první gól zápasu, který vstřelil běloruský hráč s číslem 10, Dzianis Tsaluika.
Toto k sebevědomí českých hráčů nepomohlo a hra se více odehrávala na české polovině, kde Češi
museli aktivně bránit. Bohužel o 5 minut později inkasovali druhý gól opět z hokejky hráče číslo 10,
na který ovšem o minutu později Češi odpověděli snížením skóre na 2:1. O první český gól se zasloužil
po krásné akci Eduard Gerlický. Ihned po vstřelení gólu bylo vidět, že hráči „dostali novou krev do žil“
a Bělorusy tlačili. Ve 28. minutě byl nařízen trestný roh, kterého Češi nevyužili. Poločas tedy skončil
1:2 pro Bělorusy.
Do další čtvrtiny Češi vstoupili s velkou vervou a bojovností, což se jim vyplatilo. Ve 32. minutě byl
odpískán roh proti Bělorusku, který po teči Čeňka Zuny skončil v síti. Stav byl srovnán na 2:2.
V následujících minutách jsme viděli velké množství šancí na obou stranách. Šťastnějším týmem ve
37. minutě byl tým Běloruska, když Dzmitry Krot vstřelil gól a navýšil skóre na 3:2 pro Bělorusko. Ve
45. minutě se znova prosadil běloruský hráč a naděje pro český tým se postupně rozplývaly. Naši
junioři se ovšem nevzdávali a stále se tlačili do útočného pásma. Poslední větší šanci jsme
zaznamenali ve 49. minutě, kdy si Češi vybojovali roh, bohužel bez gólového zakončení.
V rychlém tempu pokračovalo i zbylých 11 minut, ve kterých jsme bohužel neviděli žádný další gól.
Konečné skóre je tedy 4:2 pro Bělorusy.

AK SE BUDE HRÁT 19. 7. ?

10:15 Bělorusko – Itálie
Bělorusko si do tabulky nese 3 body a skóre 4:2, Itálie si nese také 3 body a skóre 6:0
12:30 Česká republika – Portugalsku
Česko si nese do tabulky 0 bodů a skóre 2:4, stejně tak Portugalsko 0:6