5. ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže HCH

5. ročník mezinárodního turnaje dětí a mládeže BEE HAPPY RIVA DEL GARDA

ITÁLIE – 2019 – HC HOSTIVAŘ 
Česká tým pozemního hokeje z Hostivaře se zúčastnila s úspěchy již po třetí mezinárodního turnaje dětí a mládeže BEE HAPPY v malebném městě Riva del Garda. 

Klub HC Hostivař Praha přihlásil letos do turnaje 3 týmy dětí: v kategorii U10 mix – 1 tým, U12  chlapci – 1 tým, U12 dívky – 1 tým.

Akce se konala od 8. do 9.6.2019 a italští organizátoři opět zajistili skvělou atmosféru a kvalitní zázemí.  

Turnaje se účastnilo 19 klubů. Z toho zastupovalo Itálii 9 klubů, Německo 2 kluby, Chorvatsko 2 kluby, Ukrajinu 3 kluby a 1 klub z České republiky. 

50 zúčastněných týmů odehrálo celkem 120 utkání. 

Celkem přijelo 600 hráčů a hráček. 

Naše výprava se tentokrát v Itálii opět neztratila! Po úspěchu v roce 2017, kdy  naši chlapci U14 obsadili 3. místo, a po úspěchu v loňském roce 2018, kdy HC Hostivař v kategorii U10 ovládl finále a získal 2 trofeje v této kategorii za 1. a 2.místo. Letos úspěch vygradoval tím, že každé z družstev přivezlo vlastní pohár!  

Družstvo mix U10 (samí kluci + Adélka) pod vedením Dominiky Kasnerové a Terky Pazlarové získalo pohár za  2. místo v konkurenci 12- ti družstev. 

Po vítězství ve skupině C se podařilo týmu především dobrou taktikou a přihrávkami přehrát tým z Německa SV Höhenkirchen 2:0. Ve finálovém souboji o 1. místo podlehli naši malí bojovníci o 1 gól týmu H.K. Jedinstvo. 

Bohužel se občas našly sporné momenty, které rozhodčí rozhodli v neprospěch toho či jiného družstva. Ale i to sebou nese sport. Po krátkém smutku celého týmu, že jsme neobhájili zlato… přišla radost z krásného umístění a obhájení loňského úspěchu, kterým kluci potvrdili celoroční práci pod vedením Míry Neštického a pana Tomáška. 

Družstvo  chlapců U12 – vybojovalo 2. místo z celkového počtu 12 – ti  týmů. Ve skupině A naši kluci vybojovali 1. postupové místo nad Adige U.H.C z oblasti Trento, chorvatským týmem H.A.H.K. Mladost 1 a italským týmem H.C. Bondeno z provincie Ferrara. Finálové souboje   byly opět velkou hrou o nervy. Do poslední chvíle naši chlapci po výhře nad H.C. Roma a prohrou o 2 góly s  S.S.C. JENA napjatě čekali na výsledek utkání těchto soupeřů, protože stále existovala šance na zlato. Německý tým remízou s H.C.Roma svoji roli favorita splnill. I tak se jedná o nádherný výsledek a skvělou práci našich mladých nadějí. 

Kluci hráli týmově a pod trenérským vedením Fandy Rozhona a Honzíka Pauera předvedli, že v Hostivaři hokej umíme! 

Krásné  2. místo je toho důkazem.

Obrovským úspěchem je i zisk třetího místa v kategorii holek U12 pod vedením Radky Kemrové a Petry Brabcové z celkového počtu 10ti dívčích týmů. Skupina byla v letošním roce velmi těžká. Turnaje se poprvé v historii účastnily týmy dívek z ukrajinských hokejových klubů. Z naší skupiny B jsme postoupili z 2.místa, které určilo až gólové skóre! První z naší skupiny „o chloupek“ před námi postoupil ukrajinský tým dívek Hockey Dynamo Sumy, se kterým jsme v prvním utkání remízovali. Ze základní skupiny si ceníme také vítězství nad loňským vítězným týmem z německého klubu SV Höhenkirchen a italskými týmy dívek  H.D. Bodndeno a H.C. Riva. Závěrečný souboj o bronzovou medaili jsme úspěšně vyhráli 2:0 nad italským týmem z oblasti města Milano – H.C. Cernusco. 

Holky se tak mohly radovat z krásného 3. místa a  poprvé v historii figuruje náš čistě dívčí tým HC Hostivař už navždy ve výsledkových listinách tohoto mezinárodního turnaje. 

Pro velkou část malých účastníků naší výpravy to byl první mezinárodní turnaj, kde si mohli procvičit angličtinu i italštinu v praxi.  

Všechna utkání v kategorii U10 se hrála 15 min. na 2 brány a bez brankáře. Pro naše děti nezvyklý formát a pravidla hry.  

Individuální ocenění organizátorů turnaje pro hráče v kategorii mix U10 získala naše nadějná  Aku – Adélka Divišová, která technicky obehrála nejednoho nadějného mladého chlapce ;o). Věříme, že jí nadšení pro pozemní hokej vydrží, i když vyroste, a že bude HC Hostivař zdobit svými výkony co nejdéle!

Celá česká výprava několik dní a nocí žila společně v městečku Assenza.  Kromě turnajů stihla i výlety po nejbližším okolí Malcesine, vrchol Monte Baldo a Gardalandu. Děti si jako každý rok užily koupání v jezeře s oblázkovými plážemi a především v bazénu, který se nacházel mezi apartmány.  Z turnaje dětem zůstaly krásné zážitky a vzpomínky na celý život. Česká výprava byla rozhodně vidět i slyšet, protože kromě úžasných hráčů měla i skvělé fanoušky. 

Speciální poděkování za perfektní organizaci celého mezinárodního turnaje patří Lucovi a Lauře a všem dobrovolníkům z klubu HC RIVA.

Po šťastném návratu všech účastníků můžeme potvrdit, že tato v pořadí již třetí italská výprava předčila ziskem tří pohárů všech zúčastněných družstev naše očekávání, ale i skvělé výsledky minulých účastí na tomto turnaji.  

Odkaz na fotografie: 

https://www.rajce.net/a16123667

https://photos.app.goo.gl/tkW7gUH7cNqWwkFx8

Výsledky: 

https://www.hcriva.it/wp-content/uploads/2019/06/BeeHappy-2019-Ranking.pdf

https://www.hcriva.it/wp-content/uploads/2019/06/BeeHappy-2019-Matches.pdf

Článek na webu organizátorů:

 https://www.hcriva.it/bee-happy-2019-scopri-i-risultati-e-guarda-le-foto/?fbclid=IwAR3v-_8EruMK0hZ8WlODkwx-Lxw3zs13zTwSGm_O3NRnijyAErTlfGwhu50

Za HC Hostivař,

Lenka Holubcová

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy