Zápisy na tabletech – doporučení a zkušenosti

V rámci nového systému zápisů v hale jsme nasadili systém bezdrátových tiskáren a tabletů – díky některým z vás se podělíme o několik zkušeností a doporučení, jak si práci usnadnit a zrychlit.

Nejprve k systému práce – děkujeme Slavii za popis, jak urychlit zápisy tak, aby se vše stihlo v krátké pause mezi utkáními:

Ahoj kamarádi a příznivci pozemního hokeje

chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti při pořádání turnajů a elektronickém zápisu .Po přihlášení do programu  si otevřete
Soutěže kliknete na Halový hokej po otevřeni si vyberete kategorii  př. Dorostenci hala 2019 2020 rozklikněte a z nabídky dole zaškrtnete zápas, který chcete upravit poklepete na pomlčku mezi zápasy a otevře se vám detail zápasu v horní liště poklepejte na Upravit událost a zápas se vám otevře v modu pro zapisování . Otevřete druhé okno a stejným způsobem se proklikáte ale zastavte se o stupeň dříve Zápis utkání,  a třetí okno otevřete v modu Dorostenci hala 2019 2020 třetí okno slouží jak nápověda pro obsluhu a rozhodčí je to pouze informace, kdo s kým hraje kdo je domací atd . A teď do prvního okna zapisujete utkání po deseti min, zápisu (hraje se na 4 x 10 min) dáte aktualizovat není třeba aktualizovat po každém zápisu, při poločase doplňte skóre, po ukončení zápasu doplňte skóre 2 poločasu  a  po dokončení zápisu dáte aktualizovat až toto proběhne otevřete druhé okno zmáčknete v levém horním rohu kroužek šipkou (viz widows) Aktualizovat po aktualizaci dáte tisk v modu tisku poklepete na tři tečky v pravém horním rohu a otevře se vám rolovací menu zde stisknete sdílení a otevře se okno ve kterém poklepete na tiskárnu a je hotovo. Jen na závěr nechci z nikoho dělat vola ani nikoho poučovat jen si myslím, že jsme s Kubou přišli na způsob, kde nebudete do nekonečna aktualizovat a tímto způsobem se nechá v klidu provést zápis během utkání a nic nedopisovat v příštím zápase, ověřeno v Kostelci při turnaji dorostu

Ahoj všem Petr a Kuba SKS Praha 

A ještě pár rad co nejčastěji řešíte:
Vyplnění nominace na zápas předem

Soupisku by měl mít tým vyplněnou před zápasem – ideálně na počítači den dopředu. Na místě udělat max drobnou změnu, když někdo vypadne nebo je nahrazen – ušetří se tak spousta práce na místě a hlavně v hale, kde jdou zápasy rychle po sobě není dost času toto řešit.

Zobrazí se vám všichni hráči na soupisce?

Pokud máte správně vyplněné hráče – měli by se vám všichni hráči týmu hrající danou soutěž automaticky zobrazit v pravém sloupci. Pokud je všechny nevidíte a musíte kliknout na zobrazit vše – pak máte chybějící hráče špatně doplněné. Je třeba změnit profil hráče – zkontrolovat zda má hráč přiřazen tým, sezonu a ligu ve svém profilu – pak se v daném zápase zobrazí a je možné jej pouhým zaškrtnutím zařadit do sestavy pro daný zápas.

Stav zápasu

Nedoplňujte nic do pole stav zápasu. Využívá se jen pro svaz a sice pro doplňující informace – zejména stav “Oficiální” – tedy stav, kdy výsledek je zkontrolován svazem a je považován z finální, případně stav “Kontumace” či doplňující informace o zápase, které se standardně nepoužívají.

Takto je to chybně:

Miroslav Semrád

 

 

Týmy