Za českou oponou SPORTWAYS kempu

Jedním ze zahraničních pozemkářských kempů, kam se mohou Češi vydat, je Sportways. Jedná se o kemp pořádaný převážně v Nizozemí, ale nachází se i v Barceloně atd. Kempy, různých hokejový úrovní, se pořádají po celý rok.

Tento rok se 10 hráčů z Čech dostavilo na ELITE kemp, který je na nejlepší herní úrovni: Zuzana Semrádová, Kateřina Topinková, Kristýna Šafaříková (GK), Vojta Janů, Miroslav Semrád, Matěj Smysl (GK), Jonáš Lupač, Rudolf Ševčík, Filip Otčenášek a Veronika Přibíková.

Kemp se pořádal v klubu AH&BC. Na plochu 3 hřišť se rozprostřelo 114 hráčů a golmanů, kteří trávili přes 5 hodin denně hraním hokeje. Dopolední trénink absolvovali hráči a gólmani rozděleně- hráči ve skupinkách po 6 se vždy zaměřili na určitou část hokeje (bránění, útočení, přihrávky…), kterou později využili v odpoledním tréninku a u golmanů tomu bylo velmi podobně. Rozděleni do skupin maximálně po čtyřech se každé dopoledne golmani věnovali určitému odvětví jejich hry, ať už to byla technika kopů, či práce na zemi. Při těchto trenincích si též mladí brankáři vyzkoušeli naprosto jiný tréninkový formát, než na který zvyklí u nás v republice. Onen rozdíl bylo právě rozdělení do skupin po čtyřech a zaměření maximální pozornosti trenérů na členy skupinky.

Mezi dopoledním a odpoledním tréninkem bylo pro hráče vyhrazeno 45 min na trénovaní puší,backhandů a střel z těžkých pozic, pro golmany se jednalo o takzvané specializmy, které se zaměřují na určitou konktrétní dovednost. Tento týden se všechnn tyto tréninky zameřovaly na bránění trestných rohů.  Během celého kempu se odehrával tournament, který vyvrcholil ve finále, ve kterém si spolu v týmu zahráli Jonáš s Verčou. Bohužel prohráli na nájezdy.

Hlavní stravou Sportways jsou tousty, takže pokud nejste jejich milovník, moc se nenajíte. Tousty se podávají k snídani a k večeři. Oběd je teplý a velmi dobrý! Během dne je dodržen přísun ovoce a zeleniny. K večeru je možné si zakoupit i nějakou tu sladkůstku v obchodě. 

Místo jídla a hraní hokeje se naši hráči na ELITE KEMPU s něčím jiným moc nesetkali. Jednou si šli odpočinout k vodě nebo si zahráli social games. Měli tu možnost si popovídat s holandským trenérem mužské reprezentace a podívat se, jak střílí hráč holandské reprezentace. Také byla možnost se přiučit něco nového ohledně jógy (And dont forget to bríííth!) a našich cílů. Poslední večeře byla vyhrazena na tzv. rande. Každý hráč i hráčka se mohli zeptat svého vyvoleného a dát si s ním „romantickou“ večeři. Celý kemp se uzavřel gala večerem a diskotékou, která končila až okolo 3 hodiny ráno.

Letošní kemp se velmi vydařil i v osobních oceněních: Miroslav Semrád byl vyhlášen mezi třemi nejlepšími hráči v kategorii „the most promissing male player“, Matěj Smysl byl vyhlášen mezi třemi nejlepšími gomany v kategorii „ the most promissing male golie“, Kristýna Šafaříková byla vyhlášená mezi třemi nejlepšími golmany v kategorii „ the most progressive female woman“ a Veronika Přibíková byla vyhlášena nejlepší hráčkou kempu. 

„Tenhle týden jsem si maximálně užila, jinak to snad ani nejde. Trávit přes pět hodin na hřišti s trenéry na úžasné úrovni (většina hraje nizozemskou hoofdklasse) a k dispozici je nám okolo 300 balónků. Hlavně si uděláš kamarády z jiných zemí a oťukáš se v angličtině. Zároveň tě celým dnem provází muzika a rande na poslední noc je také zážitek na celý život. Kempem vyzařuje pozitivní nálada a je to naprosto neskutečné. Trenéři se k tobě chovají jako ke svým vrstevníkům. Příští rok jedu znova!“ dodala Verča.

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy