SK Slavia Praha v halovém hokeji získává double!

O víkendu se v pražské UNYP Aréně uskutečnilo finále halové extraligy v pozemním hokeji. Oba mistrovské tituly zůstávají v hlavním městě, konkrétně v Edenu. Ženy i muži Slavie si poradili ve finálových bojích s Rakovníkem a po čtyřech letech slaví ceněný double.

Ženská liga slibovala díky vyrovnané základní části více dramatu, než jsme o víkendu měli nakonec možnost vidět. Slavia v sobotu v prvním semifinále deklasovala Pragu 12:1. V tom druhém jsme sledovali vyrovnanější souboj, ve kterém byl nakonec šťastnější Rakovník, který po výhře nad Hradcem Králové 2:1 dostal šanci vyzvat v neděli obhájce titulu.

Finálový duel patřil od prvních minut Slavii, nicméně do vedení šel paradoxně Rakovník. Po zdařilém brejku se prosadila Matoušková a nic nenasvědčovalo jasnému průběhu. Jak se ukázalo, byla to však jen holubí píseň a jediný úspěch svěřenkyň trenéra Seemanna. Slavia dokázala svou herní převahu přetavit již v prvním poločase ve čtyři branky, do šaten se tak šlo za skóre 4:1. Ač měla rakovnická brankařka Wittmannová svůj životní den, nedokázala zastavit palbu ze slávistických holí ani v druhém poločase. Finálový výsledek 7:1 tak byl ještě z rakovnického pohledu milosrdný. Staronový šampion si dokráčel k titulu naprosto zaslouženě a po zásluze bude reprezentovat Českou republiku v elitní divizi evropských pohárů.

„Určitě jsme všechny teď nesmírně šťastné. Po jasných výsledcích by se mohlo zdát, že to byla jasná záležitost, ale určitě tomu tak nebylo. Jsem moc ráda, že se nám podařilo splnit roli favorita, a hlavně že budeme mít možnost příští rok změřit síly s nejlepšími celky Evropy. To byl před víkendem náš cíl. Radost samozřejmě umocňuje i fakt, že se povedl mistrovský double, přece jen sdílená radost je nejlepší,“ popsala své pocity krátce po finálovém ceremoniálu reprezentační kapitánka Tereza Mejzlíková.

Mužská soutěž nabídla více dramatu, a to zejména v sobotních semifinálových zápasech. Pražská Slavia dokráčela do finále po třech letech díky brance Marka Svatoně v poslední minutě. Hráči z Plzně-Litic v semifinále předvedli velmi kvalitní výkon, který byl postaven na týmovém pojetí. Bohužel to i letos bylo nakonec málo, těsná prohra 3:4 je však velkým příslibem do budoucích let.

Druhý semifinálový duel byl reprízou loňského finále. Hráči Bohemians zanechali na hřišti skvělý dojem, po většinu zápasu s Rakovníkem byli lepším týmem, nicméně ani letos na Středočechy nestačili. Osudným se jim staly opět samostatné nájezdy. V základní hrací době skončilo utkání 5:5, a tak o druhém postupujícím do finále musela rozhodnout dovednostní soutěž. V té prokázali svou dominanci Rakovničtí a měli tak v neděli možnost obhájit mistrovský titul.

Již začátek utkání však naznačil, že to s obhajobou budou mít letos těžké. Slávisté, ač byli bez tří zraněných hráčů základní sestavy, se na ně totiž skvěle připravili a na hřišti naprosto dominovali od první minuty. Resultovaly z toho tři rychlé branky, a když už se Rakovničtí vzchopili herně, udeřila Slavia počtvrté. Rakovník do poločasu už jen snížil na 1:4 a kdo ví, jak by se celé utkání vyvíjelo, pokud by se jim krátce po snížení podařilo proměnit další trestný roh, který měli k dispozici.

Místo toho svěřenci trenéra Ludvíka ve třetí čtvrtině přidali další branku a Rakovník musel hrát vabank. Při dlouhé power-play však Slávisté udeřili pošesté. Hráčům v černých dresech se následně podařilo už jen korigovat výsledek dvěma brankami na 3:6. Krátce nato však Pražané stvrdili mistrovský titul dvěma trefami do prázdné branky a po zásluze mohou po čtyřech letech slavit vítězství v halové extralize.

„Mistrovský titul je odměnou za odvedenou práci v uplynulých třech letech. Náš tým si prošel generační obměnou a já si ohromně cením toho, že po ne zrovna dobře odehraném semifinále, se nám celý tým dnes podařilo nabudit k výkonu, který jsme celý zápas předváděli. Pro všechny mladé naděje, které v mužstvu máme, je to ukázka, že když se pracuje naplno a týmově, tak je možné prakticky cokoli,“ svěřil se po finálovém utkání dojatě nejlepší hráč utkání Tomáš Hanus, který svými zákroky velkou měrou přispěl k jasné výhře sešívaných.

V průběhu nedělního finále se ČSPH ostře vyhradilo a odsoudilo agresivní invazi nepřátelských vojsk Ruské federace (více čtěte zde). Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli podpořit své oblíbené kluby přímo do haly. Bylo znát, že si diváci užili nejen hru, ale i bohatý doprovodný program (světelnou show, roztleskávačky, focení s pohárem, soutěže pro diváky či opakované záběry přímo v hale). Díky i za vaše sdílení, lajky a komentáře na našich sociálních sítích. Všechny záznamy zápasů najdete na našem YouTube kanálu. Díky záběrům ze sedmi kamer i živému komentáři (Martin Hoffmann) dostaly přenosy finále úplně jiný rozměr.

Odkazy:

Fotoalbum

Podrobný report semifinálových zápasů

Podrobný report z finálových zápasů

Sociální sítě: YouTube, Facebook, Instagram

Pořadí ženy:

  1. SK Slavia Praha
  2. HC 1972 Rakovník
  3. TJ Slavia Hradec Králové

Pořadí muži:

  1. SK Slavia Praha
  2. HC 1972 Rakovník
  3. HC Bohemians Praha

 

Jakub Mejzlík a Lenka Jeřábková

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy