U21 – Češky vyválčily s Francií jednu výhru

Praha – Česká ženská juniorská reprezentace se v rámci přípravy třikrát utkala se stejně starou reprezentací země galského kohouta. Tři utkání přinesla vyrovnané boje, kde náš tým byl většinou tím, kdo měl míček na svých hokejkách, nicméně Francouzky byly produktivnější a ve dvou utkáních si, zejména díky střelecky produktivní Delemazure, připsaly výhru. Češkám se podařilo zvítězit jednou – po samostatných nájezdech.

Utkání s Francií jsou startem dlouhodobé spolupráce obou federací v rámci reprezentace, která byla navázana skrz kontakty blízké reprezentačním koučům. Vizí je intenzivnější setkávání národních týmů, kdy se budou každoročně střídat dějiště utkání mezi Českem a Francií. „Moc se na utkání jednadvacítek těšíme. Bude se jednat o tři zápasy proti zemi, která staví svůj tým s výhledem na již jistou účast na OH v Paříži v roce 2024. Pro naše hráčky to tak bude možnost konfrontace s dalším národním týmem a trochu odlišným herním stylem. Zápasy bereme také jako součást selekce týmu pro juniorské mistrovství Evropy, které nás čeká v červenci,“ svěřil se kouč Gareth Grundie k plánovánému trojutkání.

Kateřina Bašová bude patřit v rodícím se týmu juniorek patřit k oporám. „Na zápasy s Francií se moc těšíme. Na minulém ME jsme s nimi odehrály napínavý zápas a i tentokrát to bude výzva. Myslím, že nás zápasy zase o kus posunou a ukážou, na čem dál pracovat,“ svěřila se obránkyně, která má za sebou již několik významných zkušeností v dospělém národním týmu.

Souhrn utkání:

28.6. v 18:30
ČR – Francie 1:2 (0:1)
G: Nováková – Le Nindre, Delemazure

Utkání okomentovala Veronika Přibíková. „V dnešním zápase byla vidět naše enregie. Měly jsme míček v držení převážně my, ale bohužel jsme nedokázaly naše šance proměnit. Zato náš soupeř dokázal být maximálně efektivní. Do zítřejšího zápasu bychom si měly vzít příklad z jejich důrazu v útočném kruhu.“

29.6. v 16:00
ČR – Francie 5:4 sn. (1:2, 4:4) 
G: Kopecká, Topinková, Hájková, Mikulášková – Lassalle 2, Delemazure 2

Druhý zápas zhodnotila mladičká Vendy Rutová: „Už od začátku jsme Francouzky přehrávaly, nicméně bohužel soupeři se povedlo několik rychlých brejků, ze kterých nás potrestal. Jsem ráda, že se nám v druhé půli povedlo dát hezké branky a po remíze jsme Francouzky přehrály alespoň v nájezdech.“

30.6. v 10:30
ČR – Francie 1:2 (0:2)
G: Merxbauerová – Ratabouil, Delemazure

Třetí utkání zhodnotila lakonicky Kateřina Topinková. „Když to porovnáme se středečním zápasem, určitě nemůžeme být spokojené s výsledkem a průběhem zápasu. Projevila se na nás únava, všude jsme byly pozdě, nedržely jsme se systému, neproměňovaly jsme rohy ani šance.., prostě nebyl to náš zápas, nic nám vycházelo tak, jak bychom si přály. Nezbývá nám nic jiného, než se z chyb poučit, aby se to na Evropě již neopakovalo.“

-jam-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy