Kemp Sportways je za námi. Zážitky? Na celý život!

Do ČR zavítal druhý ročník světoznámého hokejového kempu Sportways, který se vrátil na naše území po premiéře v Rakovníku v minulém roce. Zájem o kemp v Plzni byl obrovský.

Plná kapacita byla vyčerpána velmi rychle. Celkem se kempu zúčastnilo 65 dětí z 11 klubů z celé České republiky. Pro zajímavost – složení bylo následující – 52 hráčů do pole a 13 brankařů. Abychom doplnili statistiku, tak se kempu zúčastnilo také 14 trenérů – deset domácích a čtyři hosté ze zahraničí, přímo z centrály Sportways v Holandsku.

Denní plán kempu byl prakticky stejný každý den. Po probuzení ve stanu následovala ráno snídaně, dopolední hokejová klinika, oběd, odpolední hokejová klinika, turnajové zápasy, večeře, na kterou navazovaly tzv. „social games“. Tam se mají možnost děti mezi sebou lépe seznámit a poznat se i jinak než na hřišti. Letošní téma Sportways se neslo v duchu superhrdinů, jimž se přizpůsobily i večerní sociální programy. Jednou z her bylo například zachránit unesenou superhrdinku tím, že ti, kteří ji hledali, museli projít ve velké tmě různými stanovišti kolem hřbitova, lesa atd.. A následně se pak vrátit s určitým množstvím peněz na její záchranu.

Po hokejové stránce jsou kempy rozdělené vždy do dvou hokejových bloků, ráno a odpoledne. Ty jsou připravené buď centrálně, kdy se cvičení vysvětlí a každá skupina má svého trenéra, nebo jako kruhový trénink, kdy děti se přesouvají od stanoviště ke stanovišti. O rozmanitost tak není nouze. Každý den byly kliniky zaměřené na něco jiného – ať už pro útočníky, obránce nebo záložníky – každý si měl možnost najít ve cvičeních to své a zdokonalovat se v různých věcech, které na hřišti potřebuje.

Mezi specifické prvky soustředění patří dopolední „cage fights“ neboli zápasy v kleci, kde proti sobě děti hrají 4 na 4. Další zajímavostí jsou turnajové zápasy, které následovaly vždy odpolední hokejovou kliniku. Ty jsou specifické v tom, že uprostřed je čtverec s míčky a rozhodčím, který dává do hry míček pokaždé, když přejde lajnu. Hraje se pouze ve čtvrtině a pokud padne gól, musí ho všichni hráči daného týmu oslavit stejným způsobem, aby gól platil.

Velmi teplé počasí ovlivnilo nakonec i průběh kempu v Liticích. Kvůli velkému vedru naplánovali organizátoři pro děti vodní hru. Na různých stanovištích tak všichni museli plnit úkoly spojené právě s vodou, aby na konci celé snažení vyústilo v balonkovou bitvu trenérů s dětmi. Večer, když už konečně počasí svolilo, se místo sociálního programu konal hokejový trénink určený na tzv. „trickshots“ (růžné triky s hokejkou a míčkem).

Co víc ke kempu říci. Byl speciální. A už teď se těšíme na příští rok. Poděkování míří nejen rodičům a dětem, ale také všem dobrovolníkům, trenérům a organizátorům. Speciální poděkování patří litickému klubu a také HC 1972 Rakovník za zapůjčení minibusu. A pak také spol. Tony Bennett za skvělé cereálie a muesli, které měly děti i trenéři možnost jíst celý kemp. Tak zas za rok nashledanou!

-tra- , -jam-

Celé album s fotkami z akce najdete zde.

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy