ME juniorek: vše, co potřebujete vědět!

Již tuto neděli se otevřou brány juniorského mistrovství Evropy žen ve Vídni. Češky budou jeho součástí. Společně s nimi však také dalších pět soupeřů, kteří jim budou stát v cestě za cenným kovem. Co nás od neděle v rakouské metropoli čeká?

Dějiště

Hrát se bude v Prateru, ve Vídni. Tedy místě hokeji zaslíbeném a také areálu, kde toho zřejmě české výběry sehrály nejvíc v historii. Notoricky známé místo všem českým hokejovým fanouškům, kam se vždy rádi vraceli. Nejen kvůli příjemné vzdálenosti, ale také samotné lokaci hřiště a všem příjemnostem, které Vídeň návštěvníkům přináší.

Termín

Od neděle 24. do soboty 30. července tohoto roku. Ano, ve Vídni bude horko. A to nejen na hřišti. Ale to už prostě k juniorským šampionátům prostě patří. Co je pozitivní? V nedalekém parku, který areál hřiště obklopuje, se můžete krásně schovat ve stínu. Hrací dny jsou neděle, pondělí, středa, pátek a sobota.

Formát

Hraje se v jedné skupině tzv. „každý s každým“. Jasný a zřejmě nejférovější způsob, jakým určit vítěze, medailisty a zároveň také dva postupující do elitní divize.

Favorité

Těžko předjímat, zvlášť v juniorských kategoriích. Ukrajinky budou nevyzpytatelné, domácí Rakušanky zarputilé (zvlášť pod vedením nové trenérky Coriny Zerbs), Polky skvěle fyzicky i technicky připravené, Italky živelné. Favoritky bychom viděli nejspíš v reprezentaci Francie, která cílí s částí tohoto týmu na OH do Paříže.

České šance

Naše reprezentantky poměřily své síly před turnajem jak s Rakušankami, tak s Francií. S oběma týmy to byly vyrovnané bitvy, nicméně Češky si ani v jednom utkání nepřipsaly výhru. To však nic neznamená. Důležitým utkáním bude samozřejmě to první, které sehrají naše reprezentantky s Ukrajinou. Od jeho výsledku se budou zřejmě odvíjet naděje juniorek do celého turnaje. Tak se nechme překvapit!

Pohled jednoho z trenérů, Garetha Grundieho: 

„Moc se těším na to, jak si náš tým povede v turnaji. Jedeme na něj s velmi mladým kádrem, kde velké množství hráček bude mít možnost hrát na juniorském šampionátu i za dva roky. V týmu vidíme velký potenciál. S výhledem na získávání zkušeností a herní praxe v programu, který směřuje k OH v Los Angeles, to bude neocenitelná zkušenost. Turnaj hráčkám přinese nejen poznávání soupeřů, ale také tlak, který nejde získat v přátelských zápasech nebo trénincích.“ 

„Dvě utkání s Rakouskem během víkendu byla velmi přínosná, zejména s ohledem na místo a vše okolo, včetně ubytování. Přínos byl samozřejmě i po stránce zápasové, tým potřeboval dobrou přípravu. Už se moc těším, až do něj zapojíme Natku Hájkovou, která nehrála kvůli zranění prstu. A také hráčky, které se účastnily turnaje s U18 v Barceloně. Týden před turnajem už ladíme formu, zaměřujeme se na standardní situace a těšíme se na odjezd do Vídně.“

Pohled kapitánky, Kateřiny Bašové:

„Máme za sebou náročnou přípravu a jsem ráda, že už vše míří k evropskému šampionátu. Z počátku jsme měly tréninky s dospělou reprezentací, poslední měsíc už jsme pak ladili více na Vídeň. Měly jsme možnost sehrát několik utkání s Francií a Rakouskem, které mne naplňují optimismem. Tým je velmi vyrovnaný a cítím z něj potenciál, teď to už ale bude na nás, co ze sebe každá dokážeme vyždímat. Pokud se budeme bavit o cíli, tak je jím medaile, tím pádem samozřejmě boj o postup do elitní divize. Tam by si za dva roky mělo možnost zahrát hodně holek z týmu, takže o extra motivaci máme postaráno.“

Program českého týmu (v příloze jako fotografie)

neděle, 24.7. – 11:30 s Ukrajinou
pondělí, 25.7. – 15:45 s Polskem
středa, 27.7. – 18:00 s Rakouskem
pátek, 29.7. – 9:45 s Itálií
sobota, 30.7. – 9:45 s Francií

Nominace českého týmu (v příloze jako fotografie)

naleznete na tomto odkazu (FIH) , naleznete na tomto odkazu (CSPH)

Aktuality, výsledky, program všech utkání

naleznete na tomto odkazu (FIH)

 

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy