Češi v zahraničí: Laciná září v Belgii, Toms získává zkušenosti.

Jak vypadal další hrací víkend našich borců v zahraničí? Prošli jsme si výsledky zahraničních rubrik a ještě jsme se zeptali našich borců, jak se po utkáních cítili. Největší radost zatím musí mít Kačka Laciná v Belgii, která ještě nepoznala jiný výsledek, než výhru.

Kristýna Šafaříková hrála se svým Bonnem proti Essenu. Jednalo se, na Německo velmi netradičně, jen o jedno utkání víkendu, standardem totiž bývá dvojkolo. Velmi překvapivě si Bonn, s českou reprezentantkou mezi tyčemi, nepřipsal tři body. Utkání skončilo 3:3. ,,Tento víkend jsme zápas hrály pouze jeden, a to s týmem Essenu. V přípravě jsme tento tým porazily suverénním výsledkem 5:0, a tak od nás nikdo neočekával nic jiného ani tentokrát. Bohužel, jak to již bývá, s papírově slabším soupeřem je vždy problém. Po čtvrtině, a podle nás poněkud nespravedlivě udělené penaltě, vedl Essen 1:0. Stačila nám čtvrtina, abychom postupně vyrovnaly a po odbráněném rohu byl stav v poločase 1:1. Poté ale přišel zlom v třetí třetině, kdy se Essen z trestného rohu ujal vedení po poněkud nešťastné dorážce od mého vlastního obránce. Náskok se nám podařilo vyrovnat, avšak ne na dlouho. Po dalším trestném rohu a chybě ve vyběhnutí se Essen opět ujal vedení. Povedlo se nám však vyrovnat ještě jednou, odcházely jsme tedy s jedním bodem. Dle mého názoru to byl ale  naprosto neuspokojující výkon. Celkově naše hra špatná nebyla, ale výpadky koncentrace nás stály cenné body,“ zhodnotila česká reprezentační brankařka výkon týmu, jenž si dělá zálusk na postup do první Bundesligy.

To Kateřina Laciná si stěžovat na výkony, ani výsledky, rozhodně nemůže. Zatím to má v sezóně jasné a čisté – 4 utkání, 4 výhry. Tentokrát tým z Braxgaty čekaly dvě utkání – ve čtvrtek ve Wellingtonu, v neděli se silným Royal Antwerp. Výsledek? Dvakrát 1:0 pro tým české reprezentační kapitánky. „Ve čtvrtek jsme byli favorité. Diktovali jsme tempo hry, presovali jsme soupeře, abychom měli možnost získávat míče výš, což se nám bohužel nedařilo. Naštěstí se nám povedlo vsítit rozhodující branku a po výsledku 0:1 jsme si odvezli to nejdůležitější – tři body! Nicméně je potřeba zapracovat na týmové výkonu a celkově zvýšit nasazení,“ okomentovala čtvrteční výhru Laciná. K víkendovému utkání pak dodala následující. „Nedělní zápas a první silnější soupeř. Dobře jsem se na něj připravili a věděli jsme, co od něj očekávat. Drželi jsme míč na svých hokejkách a v obrané fázi jsme si hlídali rizikové zóny. I přesto, že nyní trochu bojujeme se zakončením, jsme opět dokázali dostat jednou míček za záda brankařky Antwerp a radovaly jsme se z prodloužení vítězné série.“

S Pepou Tomsem jsme měli možnost se pobavit o jeho zážitcích z prvních dvou utkání v Belgii v dresu Uccle Sport. Zatím trénuje s prvním týmem a nastupuje pravidelně za druhý tým. 11.září nastoupil ve svém prvním zápase proti White Stars II a na hřišti se mu dařilo. O týden později, tedy tuto neděli, stál proti týmu, ze kterého jsem do Uccle přestoupil – KHC Leuven II. Výsledek? Hladká výhra! „Při přestupu jsem musel počítat s tím, že nebudu hrát na své obvyklé pozici. Stalo se tak ze mne v Belgii klasické křídlo. Celkově jsem za změnu týmu rád, mám možnost víc hrát a útočit, dávat góly,“ líčí své první dojmy z přestupu Toms. „Ve svém prvním utkání jsem se uvedl brankou a asistencí, takže spokojenost. S druhým týmem jsme uhráli remízu 4:4, což se cení,“ komentoval Toms svůj první zápas v belgické lize. „Peprné utkání, z mého osobního pohledu, pak přišlo tento víkend. Nastoupil jsem proti svému bývalému týmu a jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát 3:0. Na hřišti jsem se cítil skvěle a jako bonus se mi povedlo nahrát na dvě branky! Jsem rád, že mohu trénovat s prvním týmem a pravidelně hrát v druhém. Věřím, že brzy dostanu šanci zahrát si v elitním výběru,“ svěřil se mladý český reprezentant, kterému přejeme mnoho štěstí.

Lukáš Plochý má za sebou v belgické druhé nejvyšší soutěži remízu 2:2 s Mechelenem, kterou okomentoval následovně. „V prvním poločase jsme byli lepší, ale nedokázali jsme to proměnit v góly. Druhý poločas pak už byl nahoru dolu, vyrovnaný na šance na obou stranách. Povedlo se mi vstřelit branku z trestného rohu, za což jsem samozřejmě rád. Remíza nakonec tedy odpovídala průběhu hry.“

Náš zástupce v nejvyšší holandské soutěži, Štěpán Klaban, si připsal se svým týmem Klein Zwitserland v týdnu famózní výhru 5:3 s Bloemendalem, na čež navázal v neděli cennou remízou 2:2 na půdě Pinoké, tedy soupeře pražské Slavie na nadcházející EHL. Štěpánovu týmu patří zatím devaté místo v dvanáctičlenné tabulce elitní nizozemské ligy.

-jam-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy